.
.
.

سفر وزیر دفاع افغانستان به ولایت بحرانی قندوز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال سقوط منطقه استراتژیک خان‌آباد ولایت قندوز به دست طالبان و بازپسگیری مجدد این منطقه توسط نیروهای دولتی، عبدالله حبیبی، وزیر دفاع ملی افغانستان روز یکشنبه 21 آگوست برای بررسی اوضاع راهی این ولایت بحرانی شده است.

به گزارش رسانه‌های افغان، ژنرال حبیبی با مقام‌های بلندپایه اردو و پولیس ملی مستقر در قندوز در حال رایزنی است و برای اجرای عملیات علیه ستیزه‌جویان گروه طالبان برنامه‌ریزی می‌کند.

طبق این گزارش ژنرال مرادعلی مراد، معاون رئیس ستاد ارتش نیز به این ولایت رفته است.

منطقه خان‌آباد واقع در شاهراه قندوز-تخار صبح دیروز به دست گروه طالبان و شامگاه مقام‌های امنیتی و دفاعی اعلام کردند که کنترل این منطقه دوباره به دست نیروهای دولتی افتاده است.

مراد به رسانه‌های محلی گفته که تمام پاسگاه‌های امنیتی شاهراه قندوز-تخار از کنترل طالبان بیرون شده، ولی فعلاً برای رفت و آمد مسافران مناسب نیست.

به گفته او، از عصر روز شنبه ۴۳ نفر از اعضای گروه طالبان که شامل شماری از فرماندهان آنها هم می‌شود، کشته و ۱۵ عضو دیگر این گروه در خان‌آباد زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر، سخنگوی پلیس حوزه شمال شرقی گفت که گروه طالبان بخشی از پل "آلچین" در شمال شهر قندوز را، که جاده بین شهر قندوز و بندر شیر خان از روی آن می‌گذرد، منفجر کرده‌اند.

منابع محلی گفته‌اند که با ویران شدن این پل و قطع شدن راه ارتباطی بین شهر قندوز و منطقه امام صاحب، که بندر شیرخان هم در آن واقع شده، بهای مواد خوراکی افزایش یافته است.