وقوع 3 انفجار در کابل 50 کشته و 170 زخمی برجای گذاشت

داعش مسئولیت حملات تروریستی کابل را به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری افغانستان روز شنبه 23 ژوئیه از کشته شدن دست کم 50 نفر و زخمی شدن بیش از 70 تن در اثر وقوع 3 انفجار میان تظاهرات‌کنندگان جنبش روشنایی در میدان دهمزنگ کابل خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی افغانستان، تجمع اعتراض‌آمیز «جنبش روشنایی» در کابل که دست به تحصن زده بودند هدف انفجار قرار گرفت.

به‌گفته شاهدان عینی میان تظاهرات کنندگان 3 انفجار پیاپی به وقوع پیوسته که منجر به بروز تلفات زیادی شده است.

شاهدان عینی می‌گویند حداقل 50 نفر بر اثر این انفجارها کشته و بیش از 170 نفر زخمی شده‌اند.

به‌دلیل مسدود بودن مسیرها به محل تجمع معترضین، آمبولانس‌ها و نیروهای کمکی نتوانستند به‌موقع به کمک مجروحین این رویداد برسند.

هم‌اکنون نیروهای امنیتی و امدادی در محل حادثه حاضر شده‌اند و این در حالی است که اعضای خانواده کشته‌ها و زخمی‌ها نیز خود را به این منطقه رسانده‌اند.

در حال حاضر محدوده محل حادثه توسط نیروهای امنیتی کابل تحت محاصره قرار دارد.

شاهدان عینی تصریح کردند شدت انفجار به‌حدی بوده که دیواره‌های بتنی نصب‌شده در محل حادثه از جا کنده شده است.

به گزارش خبرگزاری باختر محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از وقوع انفجارات در میان مظاهره‌‌کنندگان امروز در شهر کابل عمیقاً متأثر و متأسف شده است.

رئیس جمهور افغانستان گفت که برگزاری راه پیمایی مسالمت‌آمیز حق هر شهروند افغانستان است و حکومت تمام تلاش‌ها را به خاطر تأمین امنیت مظاهره کنندگان به خرج می دهد، اما تروریستان فرصت طلب امروز در بین احتجاج‌ کنندگان داخل شده و انفجاراتی را انجام دادند که منجر به شهادت و مجروح شدن شماری از شهروندان به شمول تعدادی از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور گردید.

رئیس جمهور غنی به تمام نهادها و مقامات دولتی دستور داده تا از تمام امکانات برای رسیدگی به مجروحین این انفجار استفاده کنند و زخمی ها را به صورت عاجل به شفاخانه های مجهز (مانند شفاخانۀ امنیت ملی و سردار محمد داوودخان) انتقال داده، و تحت مداوا قرار دهند.

رئیس جمهور یکبار دیگر مراتب تسلیت و همدردی‌اش را برای تمام نزدیکان و خانواده‌های متاثر شده، ابراز کرد و برای شهدای این حادثه جنت برین استدعا نمود.

گروه دولت اسلامی «داعش» مسئولیت این حملات خونبار را به عهده گرفته است. اما گروه طالبان سر سخت ترین گروه مخالف دولت افغانستان این حمله را محکوم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید