بررسی روند صلح افغانستان از سوی نیکلسون و راحل شریف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جنرال جان نیکلسون، فرمانده کل نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان در دیدار با جنرال راحیل شریف، رییس ارتش پاکستان در اسلام‌آباد چه‌گونه‌گی بازگشت همکاری‌شان را به روند صلح افغانستان به بررسی گرفتند.

به گزارش طلوع نیوز، در این دیدار آقای نیکلسون گفت که ماندن هزاران سرباز امریکایی در افغانستان این پیام را به هراس‌افگنان می‌رساند که آنان از راه جنگ پیروز نخواهند شد؛ زیرا یگانه راه حلِ بحران افغانستان، آشتی و مصالحه است.

این جنرال امریکایی همچنان از رییس ارتش پاکستان خواست تا در برابر کسانی که حمله‌های هراس‌افگنانه را با استفاده از خاک پاکستان انجام می‌دهند، اقدام کند.

در یک بیانیۀ ارتش پاکستان آمده است که جنرال راحیل شریف، خواست که بیش از سه میلیون پناه‌جوی افغان، به گونۀ زودهنگام به کشورشان باز گردند. آقای شریف در این زمینه از امریکا نیز کمک خواست.

پیش از این، بارک اوباما، رییس‌جمهور امریکا بر همکاری با افغانستان و کشورهای دیگر جهان در پیکار با هراس‌افگنی تأکید کرده بود. اوباما در نشستی با حضور سفیران کشورهای جهان در واشنگتن گفته بود که هراس‌افگنان هیچ حد و مرزی نمی‌شناسند.

او تأکید کرده بود که امریکا و کشورهای دیگر جهان داعشیان را نابود خواهند ساخت.

بارک اوباما تأکید کرده بود که از بهر حمله‌های داعشیان در ایالات متحده و کشورهای دیگر جهان، نباید بر مسلمانان محدودیت وضع شود؛ زیرا داعش دشمن مسلمانان نیز هست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید