.
.
.

در نتیجۀ نبرد دو روزه در ننگرهار ۱۳۱ داعشی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های محلی ننگرهار می‌گویند که در نتیجۀ نبرد دو روزه در این ولایت ۱۳۱ داعشی کشته شدند. مقام‎ها افزودند که در این نبرد ۷ نیروی امنیتی و ۵ غیرنظامی نیز کشته شدند و ۳۱ تن دیگر به شمول ۱۳ غیرنظامی زخم برداشته‎اند.

به گزارش طلوع نیوز، مقام‎های محلی افزودند که این نبرد بامداد روز جمعه در ولسوالی کوت این ولایت پس از آن آغاز شد که صدها تن از شورشیان داعشی بر بخش‌های این ولسوالی حمله کردند.

سلیم کندوزی، والی ننگرهار گفت که پس از پاکسازی این ولسوالی از وجود داعشیان ۲۰۰ پولیس محلی در ولسوالی کوت جابه‌جا می‌شوند.

وی افزود: «۳۶ داعشی در نبرد رویارویی با نظامیان کشور کشته شدند و ۹۵ تن دیگرشان در حملات هوایی کشته شدند و نبرد هم اکنون ادامه دارد.»

از سوی هم، جنرال دادمحمد حریفی، رییس امنیت ملی ننگرهار، گفت: «بر بنیاد اطلاعات نهادهای کشفی ما در حدود ۶۰۰ داعشی بر ولسوالی کوت حمله کرده‌اند و نظامیان ما می‌کوشند تا آنان را نابود کنند.»

با این هم، پولیس ننگرهار می‎گوید که این عملیات تا هنگامی نابودسازی کامل داعشیان در ولسوالی کوت ادامه دارد.

زورور زاهد، فرمانده پولیس ننگرهار گفت که پس از پاکسازی این ولسوالی در حدود ۲۰۰ پولیس محلی برای تأمین ولسوالی کوت جابه‌جا خواهد شد.

وی افزود: «پس از تصفیه ولسوالی کوت از وجود داعشیان در حدود ۲۰۰ پولیس محلی برای تأمین امنیت این ولسوالی جابه جا می‌شوند و پس از این ما به هر حمله هراس افگنان پاسخ دندان شکنی می‎دهیم.»

درهمین حال، بزرگان اقوام ننگرهار می‌گویند که آنان با نیروهای امنیتی همکاری می‎کنند.

اسدالله، یک تن بزرگان قوم ولسوالی کوت گفت: « نیروهای امنیتی به همکاری مردم نیاز دارد و ما به خاطر امنیت این ولسوالی با نیروهای امنیتی همکاری می‌کنیم.»