.
.
.

ملاقات نماینده ویژه سازمان ملل با معاون ریاست اجراییه افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیکولاس هیسم نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان امروز با محمد محقق معاون ریاست اجراییه، در اقامتگاه ایشان دیدار و گفت وگو نمود.

دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست اجرائیه اعلام کرد، در این دیدار، موضوع لین 500 کیلو ولت ترکمنستان و پیامدهای بحرانی که بوجود آمده مورد بحث قرار گرفت.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی‌های این سازمان از شرایط کنونی افغانستان، گفت:«اگر راهی وجود داشته باشد جامعه جهانی کمک خواهد کرد».

به گزارش خبرگزاری باختر، معاون ریاست اجراییه ضمن تشریح وضعیت جاری کشور، نگرانی ها و خواست های مردم را با نماینده ویژه سازمان ملل متحد درمیان گذاشت و از کارهایی که تا کنون در جهت انتقال خواست های مردم و حل بحران صورت گرفته به وی اطمینان داد.

محمد محقق افزود:« قرار است هیئتی موظف شود که موضوع برق 500 کیلو ولت را به دقت بررسی نمایند. محقق تاکید کرد که برق رسانی مطمئن به هزاره جات از وظایف این هیئت خواهد بود. هیسم با اشاره به سفر دوهفته قبل خود به بامیان گفت که در آن سفر مردم خواست های شان در مورد برق رسانی و راه های مواصلاتی را با او در میان گذاشته است».

وی تاکید نمود که دفتر نمایندگی ملل متحد (یوناما) در بامیان به کارش ادامه خواهد داد و حضور ما در بامیان دوامدار خواهد بود.

در این دیدار همچنین موضوع انتخابات و اصلاحات انتخابی مورد بحث قرار گرفت و دو طرف نظریات شان را شریک ساختند.

محمد محقق تاکید کرد که اصلاحات انتخاباتی شرط اساسی اعتماد مردم به پروسه دیموکراسی است.