.
.
.

ورود ژنرال دوستم به «شبرغان» برای مقابله با طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ژنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان روز گذشته در حالی که لباس نظامی به تن کرده بود، وارد شهر شبرغان شد.

این ژنرال کارکشته هدف سفرش را بررسی اوضاع امنیتی شمال و افزایش حملات طالبان اخیر طالبان درولایات شمال عنوان کرده است .

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان پس از دیداربا مسوولان امنیتی وشهروندان شبرغان، یک جلسه امنیتی با نیروهای امنیتی آن ولایت برگزار کرد .

به گزارش خبرگزاری باختر، دوستم درنشستی خبری با رسانه‌ها گفت:« شورشیان هراس افگن (تروریست‌ها)نباید فراموش کنند که نیروهای نظامی افغان هیچگاه از اهداف خویش عقب نشینی نخواهند کرد بلکه درهر شرایط درعملیات های نظامی ضربات کوبنده را بر دشمانان دین ومردم وارد خواهند کرد» .

این درحالیست که عملیات در ولسوالی قوش تیپه ودرز آب درحال حاضر ادامه دارد وتلفات سنگین به طالبان وارد شده والی پاکسازی کامل این ولسوالی از وجود طالبان نیروهای امنیتی علیه طالبان خواهند جنگید .

ورود «دوستم» به جوزجان برای مقابله با طالبان

معاون اول رئیس جمهور افغانستان پس از چند ماه سکوت امروز با صدها سرباز برای مبارزه با مخالفان مسلح به ویژه طالبان به ولایت جوزجان در شمال افغانستان رفت.

دوستم، روز سه شنبه با صدها سرباز برای مبارزه با مخالفان مسلح دولت افغانستان به شهرستان «قوش تپه» در ولایت جوزجان رفت.

این در حالی است که در ماه‌های اخیر دوستم زمان طولانی در رسانه‌های دولتی دیده نشده است.

عدم حضور ژنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور افغانستان در نشست‌های کابینه، امنیت ملی و نشست‌های مناسبتی همچنین و رفت و آمدهای چندی قبل برخی مقامات امنیتی و دفاعی این کشور به منزل وی را نشانه افزایش اختلافات سران حکومت وحدت ملی می‌دانند.

گروه طالبان چندی قبل پس از اسارت 25 نظامی وفادار به ژنرال «عبدالرشید دوستم» را در شهرستان «شیرین تگاب» ولایت فاریاب در شمال افغانستان کشتند.

معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان گفته بود که ناامنی‌ها در این کشور توسط دست‌های خارجی تحمیل می‌شوند.