.
.
.

بازداشت 5 جاسوس پاکستانی در ولایت بدخشان افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی افغانستان روز دوشنبه 8 فوریه از دستگیری 5 نیروی اطلاعاتی ارتش پاکستان در ولایت بدخشان خبر دادند.

مسؤولان محلی پولیس ولایت بدخشان به رسانه‌های این کشور گفتند که این پنج‌تن شامل دو مرد و سه‌زن هستند که از چندین‌ماه به این‌ سو زیر نام پزشک فعالیت داشته‌اند.

ریاست صحت عامۀ ولایت بدخشان هم تایید می‌کند که این جاسوسان پاکستانی هیچ مدرکی که نشان دهد پزشک اند یا در این بخش آموزش دیده‌اند را با خود ندارند.

این افراد که در ماه‌های گذشته در ولسوالی‌های بهارک و کشم بدخشان زیر نام پزشک کار می‌کرده‌اند در یک عملیات مشترک نیروهای پولیس و امنیت ملی بازداشت شده‌اند.

ولایت بدخشان از جمله ولایت‌هایی‌ست که در چهارسال گذشته گروه طالبان فعالیت‌های‌شان را در آن افزایش داده اند اما در سال جاری این ولایت یکی از ناامن‌ترین ولایت‌ها در سطح کشور افغانستان به شمار می‌رفت.

پیش از این باشنده‌گان(شهروندان) این ولایت از ورود شماری از جنرالان نظامی استخبارات پاکستان با فرماندهان ارشد طالبان دیدار و با طالبان محلی در وردوج نیز ملاقات و گفتگو کرده بودند..

هم‌چنان تا کنون مقام‌های افغان بارها از حضور گستردۀ کارمندان استخبارات نظامی پاکستان در کنار جنگ‌جویان شورشی در نبرد با نیروهای افغان سخن گفته‌اند.

از سویی دیگر، در سال‌های اخیر استخبارات پاکستان همواره از سوی حکومت افغانستان به مداخله در امور افغانستان و حمایت از هراس‌افگنی در کشور متهم شده‌است.