دهها کودک در گلوله باران شهر تعز توسط حوثی‌ها کشته وزخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برغم درخواست های مکرر سازمان های حقوق بشری وابسته به سازمان ملل در باره عدم حمله به مناطق مسکونی ،شبه نظامیان حوثی و صالح به گلوله باران مناطق مسکونی شهر تعز همچنان ادامه می دهند.

در ادامه سیاست گلوله باران مناطق مسکونی تعز، این بار حوثی ها یم زمیم بازی متعلق در کوی «الکوثر» در تعز را مورد هجوم توپخانه ای خود قرار داده و دهها کودک را به خاک و خون کشیدند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع یمنی در حملات توپخانه ای حوثی ها که یک زمین بازی برای کودکان در شرق تعز، دست کم 3 کودک کشته و 12 تن دیگر نیز به شدت زخمی شدند.

به گفته منابع پزشکی در تعز حوثی ها همچنین محله‌های عصيفره، الدحی وثعبات را نیز با آتش توپخانه مورد هدف قرار داده که بر اثر این آتشباری خمپاره ای 19 غیر نظامی زخمی شدند.

کشتار غیر نظامیان بویژه کودکان در تعز باعث شد که نیروهای مقاومت مردمی در این مناطق فراخوان عمومی برای مقابله با قانون شکنان حوثی را اعلام کنند.

محمود الخلافی رهبر مقاومت مردمی یمن در استان تعز، از همه جوانان این استان خواست تا برای طرد حوثی ها از این استان به مقاومت مردمی یمن بپیوندند.

فراخوان رهبر مقاومت مردمی با پیشروی نیروهای مقاومت و ارتش ملی یمن در منطقه المسراخ و عقب نشینی حوثی ها و تحمل تلفات سنگین در برخی مناطق همراه بود.

در همین حال خالد بحاح، معاون رئیس جمهوری یمن با اشاره به گلوله باران بی رویه حوثی‌ها به مناطق مسکونی، گفت:« برنامه های امنیتی که دولت قانونی وشرعی یمن در پیش گرفت باعث افراد کناهکار و «هار» از کوره در رفته و دیوانه وار مناطق مسکونی و کودکان را هدف قرار دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید