تقاضای 393 میلیون دالر کمک‌های انساندوستانه برای افغانستان از سوی سازمان ملل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد برای رسیدگی به آسیب دیده گان حوادث احتمالی طبیعی و منازعات در سال ۲۰۱۶ میلادی در افغانستان فراخوان کمک بشری ۳۹۳ میلیون دالری برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری جمهور، مارک باودن هماهنگ کننده کمک های بشری سازمان ملل متحد در افغانستان گفت: " برای رسیدگی به یک چهارم میلیون نفر آسیب دیده گان احتمالی حوادث (پیشبینی شده) در ۱۲ ماه دیگر حداقل به ۳۹۳ میلیون دالر نیاز است تا برای نجات جان آنها کمک انجام دهیم".

آقای باودن افزود: افغانستان در شرایط عاجل و دوامدار قرار دارد؛ با این کمک ها در سال جاری میلادی برعلاوه بیجا شده گان بر اثر جنگ های احتمالی، به ۲۳۵ هزار نفر متاثر از حوادث احتمالی طبیعی و یک میلیون طفل سوی تغذیه رسیدگی می شود و کشورهای کمک کننده جهانی به منظور انجام کمک های بشری به این فراخوان جواب مثبت دهند.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی نیز با تشکر از کمک های بشری صورت گرفته جامعه جهانی، گفت: " در سال ۲۰۱۶ میلادی پیشبینی شده که حدود ۳.۵ میلیون نفر در بخش های سرپنا، مصونیت غذایی، بهداشت، آب آشامدنی و سایر بخش ها به کمک های عاجل بشری نیاز خواهند داشت و کمک درخواست شده ۳۹۳ میلیون دالری در نجات حیات مردم اساسی است".

عبدالله ابراز امیدواری کرد تا جامعه بین المللی به این تقاضای مردم پاسخ مثبت دهد.

رییس اجرایی بر مبارزه قاطعانه با فساد تاکید ورزید و از نهادهای توزیع کمک های بشری نیز خواست، کار خود شفاف انجام دهند و حساب ده باشند.

مارکز پوتزیل سفیر آلمان در افغانستان نیز گفت: " یک سوم حصه نفوس افغانستان از حوادث طبیعی متاثراند و اگر کمک نشود اقدام به مهاجرت خواهند کرد".

پوتزیل افزود: استراتژی کمک های بشری برای نجات زندگی مردم افغانستان است و آلمان آماده است به کمک های بشر دوستانه خود در این راستا ادامه دهد.

امان الله جواد رییس نهاد اکبر هماهنگ کننده موسسات داخلی کمک رسانی در افغانستان نیز خاطر نشان کرد: موسسات کمک رسان نقش مهم را در کمک رسانی به ساحات آسیب دیده بازی می کنند و ادامه کمک رسانی به صورت دوام دار یک ضرورت است.

چارلس آر دیوی رییس اداری سازمان "افغان اید" نیز به نمایندگی از جامعه بشری بین المللی گفت: " افغانستان از جمله ۵ کشور آسیب پذیر از حوادث در جهان است و برای انجام کمک به آسیب دیدگان به اقدامات پیش گیرانه نیاز است".

آر دیوی افزود: امسال برای کمک رسانی به مردم پلان های بهتری روی دست گرفته شده است.

سال گذشته کشورهای جامعه جهانی به تقاضای بشری ۷۰ درصد پاسخ مثبت داده و این مسوولان امسال نیز امیدوارند که به تقاضای شان پاسخ مثبت داده شود.

ادامه جنگ و منازعات، عودت مهاجران در کنار سایر حوادث طبیعی از موارد است که مردم زیادی را در کشور به کمک های بشری سازمان ملل متحد نیازمند می سازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید