طالبان شرایط خود را برای مذاکرات صلح اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع رسانه ای افغانستان روز یکشنبه 24 ژانویه از اعلام شرایط جدید گروه طالبان افغانستان برای حضور در مذاکرات صلح این کشور خبر دادند.

این در حالی است که پیش از این طالبان، پایان اشغال افغانستان توسط نیروهای خارجی، پایان عملیات نظامی نیروهای خارجی و ایجاد نظام اسلامی در این کشور را پیش شرط مذاکره با دولت اعلام کرده بود.

طالبان همچنین تغییر قانون اساسی افغانستان را یکی از شرایط مذاکره اعلام کرده است .

به گزارش خبرگزاری رویترز، گروه طالبان برای اولین بار شرایط تازه‌ای را به منظور آغاز گفتگوهای صلح با دولت افغانستان اعلام کرده است.

طالبان همچنین به رسمیت شناختن دفتر سیاسی این گروه در قطر، خارج کردن نام رهبران این گروه از لیست تحریمهای سازمان ملل و حذف جوایز تعیین شده برای بازداشت یا از بین بردن آنها، آزادی زندانیان طالب و پایان دادن به تبلیغات منفی علیه این گروه، از جمله این شرایط است.

به نقل از این منبع، طالبان گفته‌اند که تصمیم‌گیرنده اصلی در روند صلح آمریکا است و گفتگو با حکومت وحدت ملی افغانستان سودی ندارد.

طالبان از دولت افغانستان خواسته است که باید ولایت هلمند را به صورت کامل در اختیار این گروه قرار دهد تا در این ولایت دفتر رسمی ایجاد کنند.

نمایندگان افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا، در نشست بعدی روی پیش شرط های گروه طالبان گفتگو خواهند کرد.

قرار است دور سوم نشستهای چهار جانبه در اسلام‌آباد پاکستان برگزار شود. هدف اساسی از برگزاری این نشستها، زمینه‌سازی برای گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان تعیین شده است

بیشترین بازدید موضوعات مهم