گفتگوهای 4 جانبه افغانستان در اسلام آباد آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نماینده‌گان چهار کشور دخیل در ازسرگیری گفت‌گوهای صلح افغانستان امروز به خاطر زمینه‌سازی این گفت‌گوها در اسلام‌آباد پاکستان رو در روی هم قرار می‌گیرند.

در این نشست چهارجانبه حشمت خلیل کرزی در راس هیئت افغانی قرار دارد و قرار است با نماینده‌گان کشورهای پاکستان، امریکا و چین گفت‌گو صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری خامه پرس افغانستان، در این نشست زمان و مکان ازسرگیری گفت‌گوهای صلح با طالبان مشخص خواهد شد و هم‌چنان گفته می‌شود فهرست طالبانی که با حکومت افغانستان گفت‌گو خواهند کرد نیز روشن می‌شود.

در همین حال سخن‌گوی ریاست اجرایی می‌گوید نام طالبانی که نمی‌خواهند در این گفت‌گوها اشتراک کنند نیز مشخص خواهد شد.

رییس جمهور افغانستان روز گذشته در دیدارش با مردم ولایت‌های مشرقی در ننگرهار گفت گروه‌هایی که به روند صلح نمی‌پیوندند هدف قرار خواهند گرفت.

این در حالی‌ست که در ماه‌های گذشته رابطۀ کابل و اسلام‌آباد به دلیل آن‌چه عدم صداقت پاکستان در خصوص قضیۀ صلح و ادامۀ حمایت از هراس‌افگنی در افغانستان گفته می‌شد به حد نهایی تیره شده بود.

اما پس از نشست قلب آسیا در اسلام‌آباد و تعهد رهبری حکومت پاکستان در زمینۀ هم‌کاری در ازسرگیری گفت‌گوهای صلح و هدف‌قرار دادن گروه‌هایی که به صلح نمی‌پیوندند، یک‌بار دیگر خوش‌بینی‌های نسبی به افغانستان برگشته‌ است.

رییس جمهور افغانستان می‌گوید با قانون اساسی و استقلال افغانستان به هیچ عنوان در گفت‌گوهای صلح معامله نخواهد شد و گروه‌های مخالف مسلح باید پیش‌شرط‌های حکومت را در این زمینه بپذیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید