.
.
.

68 عضو داعش در ننگرهار افغانستان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسوولين امنیتی ولایت ننگرهار افغانستان از کشته شدن 68 فرد مسلح وابسته به گروه داعش در پى عمليات نيروى هوايى افغانستان در مناطق مختلف این ولايت خبر دادند.

دگروال نعمان هاتفى سخنگوى اردوى (ارتش)201 سيلاب در شرق، به آژانس خبرى پژواک گفته است که نيروى هوايى افغانستان در چهار منطقۀ ننگرهار، حملات هوايى انجام داده است. از جمله در نتيجه حمله بر يک قرارگاه داعش 28 فرد مسلح کشته و 4 تن ديگر زخمى گرديدند.

بنا به گفته آقای هاتفی، در منطقۀ نرگس ولسوالى اچين پنج فرد مسلح، درمنطقه عبدالخيل هفت فرد مسلح، و در روستای باندر 9 تن، در روستای جنجال شگه پنج فرد مسلح، در روستای مزدکى چهار فرد مسلح و در روستای کندر 10 فرد مسلح کشته شده اند.

گفتنی است که داعش در ماههای اخیر تلاش کرده است که در ولایت ننگرهار اقدام به ایجاد پایگاه کرده و یک رادیو روی موج 90 اف ام نیز به راه انداخته است. مجلس شورای ملی افغانستان از مقامات اجرایی این کشور خواسته است که سریعا نشرات رادیویی داعش را متوقف کنند.

اما مقامات ولایت ننگرهار می گویند که محل استقرار این رادیو در امتداد خط دیوراند قرار دارد. خط دیوراند خط مرزی مورد مناقشه افغانستان و پاکستان است که کنترل آن در دست نیروهای امنیتی پاکستان قرار دارد.