.
.
.

فرمانده ارتش پاکستان امروز به کابل سفر می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنرال راحیل شریف، رییس ستاد کل ارتش پاکستان قرار است امروز یکشنبه 27 دسامبر طی یک سفر برای گفتگو با مقام‌های افغان به کابل برسد.

به گزارش رسانه های داخلی افغانستان به نقل از ارتش پاکستان هدف این سفر رییس ستاد ارتش پاکستان گفت‌گو در مورد ازسرگیری مذاکرات صلح با طالبان و چگونگی راه‌اندازی دوبارۀ این گفت‌گوها است.

جنرال عاصم بجوا، سخنگوی ارتش پاکستان گفته‌است راحیل شریف با جدیت تمام به کابل سفر می‌کند.

هیئت همراه راحیل شریف در مورد زمان برگزاری مذاکرات صلح گفتگو می‌کند و هم‌چنان گروهی از مخالفان که قرار است به گفتگو با حکومت حاضر شود نیز بحث می‌نماید.

انتظار می‌رود این گفتگوها در منطقۀ مری اسلام‌آباد، جایی که نخستین دور آن چندماه پیش انجام گرفته بود، برگزار گردد.

این در حالیست که طالبان اخیرا به دنبال تمدید محدودیت شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه آنها، اعلام کردند که این تمدید و حمایت حکومت افغانستان از آن به گفتگوهای صلح صدمه می‌زند.

در همین حال رئیس جمهوری افغانستان محمد اشرف غنی، در کنفرانس قلب آسیا برای ازسرگیری گفتگوهای صلح با مقام‌های پاکستانی به توافق رسیده بود و همانموقع اعلام داشت که در مورد این گفت‌گوها محتاطانه خوش‌بین است.

گفتنی است که اکثریت سیاستمداران و شهروندان افغانستان پاکستان را حامی طالبان و دیگر گروه های تروریستی فعال در افغانستان می دانند. مردم افغانستان عموما نظری منفی به ارتش و دولت پاکستان دارند.