فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نی به حکومت افغانستان: رادیوی داعش در ننگرهار را متوقف کنید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نی یا نهاد پشتیبانی از رسانه‌های آزاد کشور افغانستان از حکومت این کشور می ‌خواهد تا با تمام امکانات موجود خود برای جلوگیری از رسانۀ داعش زیر نام خلافت در ولایت ننگرهار اقدام کند.

  به گزارش خبرگزاری خامه افغانستان، گروه داعش رادیویی را روی موج 90 اف‌ام در ولایت ننگرهار راه اندازی کرده که دست به تبلیغات ضد دولتی می‌ زند و از جوانان برای پیوستن به این گروه دعوت می‌ کند.

  نی با نشر اعلامیه‌ ای می ‌گوید این رادیو بر ضد مردم و دولت به تبلیغات گسترده‌ ای پرداخته و ایجاد رسانه‌هایی که از آن به مقاصد دهشت‌افگنی و نفرت ‌پراکنی استفاده می‌شود، برخلاف قوانین نافذۀ افغانستان است.

  در اعلامیۀ نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد (نی) آمده‌است حکومت باید با استفاده از تمام امکانات تخنیکی (فنی)و استخباراتی (اطلاعاتی) که در اختیار دارد جلو نشرات این ‌گونه رسانه‌های غیر قانونی را بگیرد.

  مجیب خلوت‌گر، رییس عمومی (رئیس کل) نی می‌گوید حکومت مکلف (موظف) است تا قوانین را به صورت جدی تطبیق کند و جلو نشرات به اصطلاح رادیوی صدای خلافت را که از سوی داعش غیر قانونی ایجاد شده و در نفرت ‌پراگنی و به مقاصد هراس‌افگنی از آن استفاده می‌شود را به زودترین فرصت بگیرد.

  نی می‌گوید راه‌اندازی رادیو و دیگر ابزار رسانه‌یی از سوی هراس‌افگنان و دشمنان بشریت می‌تواند ضربۀ شدید بر آزادی بیان در کشور وارد و مردم را نسبت به دولت بی‌اعتماد سازد.

  نهاد حامی رسانه‌های آزاد می ‌گوید حکومت نگذارد دهشت‌افگنان با استفاده از فضای آزاد رسانه‌ها به جلب و جذب جوانان به گروه‌های تروریستی پرداخته و بر ضد مردم و دولت افغانستان تبلیغات منفی کنند.

  این نهاد می ‌گوید بی‌ توجهی به این مسئله هم حاکمیت دولت را زیر پرسش می‌برد و هم شهروندان را نسبت به یکدیگر متنفر می ‌سازد.

  رادیویی که از سوی گروه داعش به نام صدای خلافت در ننگرهار راه‌اندازی شده گفته می‌شود که صدایش در شهر جلال‌آباد و بسیاری از ولسوالی‌های دیگر این ولایت شنیده می‌شود.

  پیش از این گروه های تروریستی در مناطق قبیله ای پشتون نشین پاکستان اقدام به راه اندازی ایستگاههای رادیویی در امواج اف ام کرده بودند. ولایت ننگرهار با استان خیبر – پختونخوای پاکستان هم مرز است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران