.
.
.

دو هزار کیلو مواد انفجاری شبکه حقانی در کابل کشف و خنثی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از کشف دو هزار کیلوگرم مواد منفجره مربوط به شبکه حقانی در شهر کابل خبر داد.

این ریاست طی خبرنامه ای که روز چهارشنبه 16 دسامبر انتشار داد گفته است که این مقدار مواد انفجاری در منطقه بت خاک مربوط به ناحیه 21 شهر کابل کشف شده است.

این مواد انفجاری از نوع آمونیت نیتریت هستند که در 20 بوری (گونی) 50 کیلویی بسته بندی شده بودند که طی یک عملیات ویژه نیروهای امنیت ملی کشف و خنثی شدند.

این مواد توسط مولوی عزیز، یکی از سازمان دهندگان حمله های تروریستی شبکه حقانی از آن سوی خط دیوراند (منظور پاکستان است، چون افغانستان مرز بین دو کشور را به رسمیت نمی شناسد و آنرا از آثار دوره استعمار بریتانیا می داند) به کابل آورده شده اند.

امنیت ملی افغانستان می گوید قرار بود از این مواد انفجاری توسط شبکه حقانی در حمله های هراس افگنانه در شهر کابل استفاده شود اما پس از کشف در ساحه (در محل کشف) از بین برده شده است.

به گزارش رسانه های افغانی این در حالیست که با آنکه حمله های تروریستی و انفجارها در شهر کابل کاهش یافته اما حدود یک هفته پیش حملهانتحاری و مسلحانه در یک مهمانخانه در نزدیک شهر کابل صورت گرفت که بیش از 10 کشته و زخمی برجا گذاشت.

براساس همین گزارش مسئولیت حمله انتحاری و مسلحانه در نزدیک سفارت فرانسه که منجر به کشته شدن شهروندان آن کشور نیز گردید را طالبان به دوش گرفتند.