.
.
.

زخمی شدن فرمانده پلیس قندوز وهمراهانش براثر انفجار بمب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری افغانستان روز یکشنبه 1 نوامبر از زخمی شدن فرمانده پلیس قندوز و چهار سرباز همراه وی بر اثر انفجار یک بمب در مرکز ولسوالی «دشت ارچی» خبر دادند.

این اتفاق پس از آن صورت می گیرد که نیروهای امنیتی افغانستان موفق شدند که مرکز شهر «دشت ارچی» را از دست طالبان خارج کنند.

این شهر شب گذشته طی عملیاتی گسترده به تصرف نیروهای دولتی درآمد.

به گزارش خبرگزاری جمهور، نصرالدین سعدی، شهردار «ارچی» با تایید این خبر گفت:«صاحب قسیم جنگل باغ، به همراه چند سرباز بامداد امروز هنگامی که در حال گشت زنی در مرکز شهر بودند، بمبی منفجر شده که در نتیجه این فرمانده و سربازان همراه او زخمی شدند».

این در حالی است که گروه طالبان در گفت وگو با خبرگزاری جمهور از کشته شدن فرمانده پلیس قندوز به همراه چند تن از محافظینش خبر دادند.

مقامات امنیتی تاکنون در باره ادعای طالبان اظهار نظری نکرده اند.

شهر «دشت ارچی» به مدت 5 سال در کنترل شبه نظامیان طالبان بوده است.

شهردار، «دشت ارچی» به جمهور گفته است که بخش های زیادی در اختیار دولت قرار گرفته و نیروهای ارتش ملی، نیروهای ویژه پلیس و کماندو در حال پاکسازی این منطقه از وجود نیروهای طالبان هستند.

درگیری مسلحانه در شهر چاریکار

در همین حال منابع خبری افغانستان از حمله مسلحانه افرادی به شهر چاریکار مرکز ولایت پروان وکشته و زخمی شدن سه تن دیگر طی درگیری مسلحانه خبر دادند.

شهروندان این شهر در اعتراض به بی ثباتی و ناامنی در مناطق خود یک تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

این اعتراضات در حالی شدت یافت که روز شنبه نیز در خیابان صادقی شهر چاریکار ولایت پروان درگیری مسلحانه دیگری رخداد که در نتیجه آن دو تن کشته و یک نفر زخمی شد..

مردم معترض از مقامات این کشور خواستند تا با اتخاذ تدابیر امنیتی جلوی اقدامات افراد غیر نظامی مسلح را بگیرند.

به گزارش خبرگزاری جمهور، فرمانده پلیس ولایت پروان گفته است:« تا که بشریت است جرم وجنایت وجود دارد و مانمی توانیم پشت در هر خانه پلیس بگذاریم».

وی از مردم خواست تا بانیروهای دولتی بویژه پلیس همکاری کنند.

این چندمین بار است که درگیری های افراد مسلح غیر نظامی در شهر پروان باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم عادی این شهر می شود.