حمله انتحاری به کاروان نیروهای خارجی در کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری های افغانستان، یک عامل انتحاری موتر (خودرو) مملو از مواد انفجاری خود را در بین کاروان نیروهای خارجی در کابل منفجر کرد.

این انفجار حوالی ساعت یک ونیم بعداز ظهر امروز سه شنبه 30 ژوئن (جون) به وقت محلی کابل در ساحه مکرویان سوم شهر کابل به وقوع پیوست.

شاهدان عینی می گویند که عامل انتحاری سوار بر یک موتر (خودرو) نوع کورولا مملو از مواد انفجاری بوده و کاروان نیروهای خارجی را هدف قرار داده است.

گفته می شود که در این حمله، تلفاتی به افراد ملکی (غیرنظامی) نیز وارد شده است.

برخی شاهدان در محل، تلفات این حادثه را، 5 کشته و 5 زخمی عنوان کرده اند اما مسئولین صحت عامه (بیمارستانی) تعداد زخمی ها را نزدیک به 20 نفر ذکر کرده اند. گفته می شود که دو عسکر (سرباز) خارجی نیز در میان زخمیان حادثه است. یک موتر زرهی نیروهای خارجی که گمان می رود امریکایی باشد تخریب شده است.

محل حادثه، از مناطق نسبتا شلوغ شهر کابل به حساب می آید.

براساس گزارش مذکور، تردد نظامیان خارجی با موترهای (خودروهای) زرهی در داخل شهر کابل و سایر شهرهای افغانستان، همیشه موجب آسیب مردم عادی شده و همواره اعتراض های جدی مردم را در پی داشته که هرگز به این مسئله توسط دولت و نیروهای خارجی توجهی نشده است.

این در حالیست که نُه روز پیش نیز یک حملۀ انتحاری و مسلحانه در پایتخت علیه پارلمان افغانستان صورت گرفت و در پی آن پنج تن کشته و ده‌ها نفر زخمی گردیدند.

تا کنون هیچ گروهی مسؤولیت این روی‌داد را به دوش نگرفته‌است.

همچنین در یک حملۀ انتحاری دیگر که پیش از چاشت (قبل از ظهر) امروز در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند رخ داد دوتن به شمول یک زن کشته و 51 نفر دیگر زخمی گردیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید