حمله انتحاری به پارلمان افغانستان در کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری افغانستان بامداد دوشنبه 22-6-2015 از وقوع سه انفجار و تیراندازی در محوطه پارلمان این کشور خبر دادند. تلویزیون دولتی افغانستان پارلمان، تصاویری از تالار مجلس نمایندگان را نشان داد که پر از دود و خاک بود.

به گزارش خبرگزاری جمهور افغانستان، انفجار اول که ورودی پارلمان را هدف قرار داده باعث قطع برق صحن مجلس، شکستن شیشه های مجلس شورای ملی و فرو ریختن سقف کاذب مجلس نمایندگان شد.

طبق این گزارش انفجارها زمانی اتفاق افتاد که رئیس مجلس نمایندگان افغانستان در حال سخنرانی در جلسه عمومی مجلس بود.

همچنین گفته می شود که چند تن از نمایندگان بر اثر اصابت خرده شیشه، زخم سطحی برداشتند.

بر اساس این گزارش نزدیک به هشت انفجار دیگر نیز در همین حوالی (خیابان دارالامان) رخ داده است .

این در حالی است که پلیس کابل گفته است انفجارها در خیابان نزدیک پارلمان رخ داده و در محوطه شورای ملی حمله ای صورت نگرفته است.

عبدالرحمان رحیمی، فرمانده پلیس کابل نیز پس از ساعتی، با حضور در جمع خبرنگاران گفت که پس از این انفجارها، شش مهاجم که قصد ورود به محوطه پارلمان را داشتند، توسط افراد پلیس کشته شدند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت کشور، با تایید این مطلب تصریح کرد که تاکنون گزارشی از تلفات احتمالی این رویدادها به وزارتخانه نرسیده است. او افزود که پلیس افغانستان، این منطقه را تحت کنترل خود گرفته و به شدت با مهاجمان در محوطه پارلمان برخورد خواهد کرد.

آقای صدیقی گفته که به هیچ یک از نمایندگان مجلس آسیبی نرسیده اما یک تا دو مهاجم در یک ساختمان نیمه کاره در نزدیک پارلمان افغانستان جا به جا شده اند. سخنگوی وزارت کشور اظهار داشته که هنوز صدای تیراندازی به گوش می‌رسد و کارکنان دبیرخانه به جاهای امن جا به جا شده اند.

گروه طالبان ساعتی پس از این حادثه، مسوولیت این حمله را به عهده گرفت. قرار بود معصوم استانکزی به عنوان نامزد تصدی پست وزارت دفاع ملی به مجلس معرفی شود. سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، مسوولیت معرفی استانکزی را به عهده داشت. اما دقایقی پس آغاز از مراسم معارفه، این انفجار رخ داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید