ولسوالى يمگان در ولایت بدخشان از تصرف طالبان خارج شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی افغانستان روز یکشنبه 21 ژوئن اعلام کردند که، ولسوالى يمگان در ولايت بدخشان که بيش از دو هفته در تصرف مخالفان مسلح دولت این کشور بود، توسط نیروهای دولتی باز پس گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری جمهور افغانستان، احمدنوید فروتن سخنگوی ولایت بدخشان به رسانه ها گفت که نیروهای امنیتی این کشور در جریان یک عملیات گسترده توانستند حوالی ساعت 7.00 بامداد امروز وارد ولسوالی شده و آنرا کاملا به تصرف خود در آوردند.

به گفتۀ وی، در این عملیات تلفات سنگینی بر شبه نظامیان طالبان وارد شده است. براساس این گزارش حدود 80 نفر از شبه نظامیان طالبان کشته و شماری نیز زخمی شدند.

به گفته به منابع مذکور 20 تن کشته از کشته شدگان از جنگ‌ جویان خارجی بوده اند.

گفته می شود که شش فرمانده محلی طالبان نیز در این درگیری کشته شده اند.

سخنگوی ولایت بدخشان خاطرنشان ساخت که به غیرنظامیان در جریان درگیری‌ها در یمگان هیچ گونه آسیبی نرسیده، اما از نیروهای امنیتی حدود پنج تن کشته و 10 نفر دیگر زخمی شده‌ است.

ژنرال بابه جان فرمانده پولیس ولایت بدخشان نیز در صحفه ی فیسبوک خود نوشته است که ولسوالی یمگان در ولایت بدخشان پس از نبرد شدید یک هفته ای و با کشته و زخمی شدن صدها تن از شورشیان داخلی و خارجی، صبح امروز به صورت کامل به تصرف نیروهای دولتی در آمد.

در همین حال، سخی داد حیدری فرمانده (آمر) امنیت فرماندهی پلیس بدخشان با تایید خبر بازپس گیری ولسوالی یمگان نیز به رسانه ها گفت که طالبان داخلى و خارجى که در مرکز يمگان مستقر بودند، بعد از شکست به طرف دره خستک ولسوالى جرم فرار کرده اند.
طالبان تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده اند.

قبل از این مسئولان محلی ولایت بدخشان گفته بودند که حدود 250 شهروند خارجى در کنار طالبان محلى در ولسوالی های يمگان، وردوج و جُرم عليه دولت افغانستان مى جنگند.

گفتنی است که ولسوالی یمگان دو هفته پیش به دست طالبان سقوط کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید