طالبان یک پایگاه پلیس افغانستان را تصرف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز شنبه 13 ژوئن شبه نظامیان طالبان یک پایگاه پلیس افغانستان را در استان جنوبی هلمند تصرف کردند و 17 پلیس افغان را کشتند.

به گفته مقامات افغانی، شورشیان طالبان یک مرکز پلیس در نزدیکی منطقه استراتژیک موسی قلعه در استان هلمند را تصرف کردند. منابع پلیس محلی و ناظران از یک حمله گسترده خبر دادند که جمعه شب آغاز و تا صبح روز شنبه ادامه داشت.

عمر ضواک، سخنگوی سرپرست ولایت هلمند به روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گفت: "در این حمله نیروهای طالبان هم تلفاتی داشتند، اما از شمار آنها آگاه نیستیم. ما مشغول بررسی این رویداد هستیم. معلوم نیست که چرا از مرکز ولایت نیروی کمکی اعزام نشده است. این شکست بزرگی است."

یک افسر پلیس مستقر در نزدیکی پایگاه منهدم شده گفت که شورشیان این پایگاه را که "تخته پل" نام دارد در شب محاصره کردند و تا صبح آنرا کاملا منهدم کردند. او گفت که اطراف این پاسگاه مین گذاری شده بود، و به همین دلیل پرسنل نتوانستند فرار کنند، و نیروهای کمکی نیز نتوانستند به پایگاه نزدیک شوند.

منطقه موسی قلعه در مجاورت منطقه بگرام قرار دارد که پیش از این به دست طالبان افتاده است. به گفته ژنرال محمد افضل امان، رئیس عملیات در وزارت دفاع افغانستان، نیروهای مامور جنگ با طالبان در پایگاه تخته پل مستقر شده بودند که فقط 2 کیلومتر با فرماندهی منطقه در موسی قلعه فاصله داشته است.

پلیس افغانستان از آموزش و سلاحهای ناکافی برخوردار است، و بیشترین تلفات متوجه این نیرو نظامی می شود. سال گذشته 5588 نیروی نظامی افغان در جنگ با طالبان کشته شدند که از این میان 3720 نفر از نیروی پلیس این کشور بوده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید