نشست افغانستان و پاکستان در اسلام آباد برای بررسی اختلاف ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نمایندگان افغانستان و پاکستان امروز یکشنبه 7 ژوئن (جون) به طور غیررسمی در اسلام آباد روی مسایلی كه مورد اختلاف هر دو کشور قرار دارد به بحث و گفتگو می نشینند.

این نشست غیررسمی به طور مشترک توسط موسسه مطالعات استراتژیک افغانستان و موسسه صلح منطقه ‌ای پاکستان از بامداد امروز شروع شد و تا دو روز دیگر ادامه خواهد داشت.

به گزارش رسانه های افغانستان، هیئت اعزامی کابل متشکل از چند تن از اعضای مجلس نمایندگان، شماری از نمایندگان جامعه مدنی، احزاب سیاسی و پژوهشگران موسسه مطالعات استراتژیک افغانستان است.

موسسه مطالعات استراتژیک افغانستان با صدور اعلامیه ای گفته است که هدف از این گفتگوها‌ بیان یک روایت جدید در روابط میان افغانستان و پاکستان و پرداختن به مسایل مورد اختلاف و هم چنین موضوعات مورد توافق دو کشور است.

هیئت پاکستانی را خورشید محمود قصوری، وزیر امور خارجه پیشین این کشور در این نشست رهبری می کند.

قرار است نمایندگان دو طرف با مقامات دولتی پاکستان از جمله سرتاج عزیز، مشاور نخست ‌وزیر در امور امنیت ملی و طارق فاطمی، دستیار ویژه نخست وزیر این کشور در امور خارجه نیز دیدار و ملاقات کنند.

گفتنی است که پس از ایجاد حکومت وحدت ملی روابط افغانستان و پاکستان رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.

گفتنی است که چندی پیش دو کشور یک قرارداد همکاری امنیتی امضاء کردند که در افغانستان به شدت با آن برخورد شد و سرنوشت آن تاکنون معلوم نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید