حملۀ صدها جنگجوی داخلی و خارجی به پاسگاه های افغانی در ولایت بدخشان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صدها جنگجوی داخلی و خارجی روز شنبه 6 ژوئن به پاسگاه‌های نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت بدخشان حمله کرده اند واین درگیری به شدت ادامه دارد.

شاه ولی‌الله ادیب، سرپرست ولایت بدخشان به خبرگزاری خامه افغانستان گفت که از شب گذشته تا کنون جنگجویان داخلی و خارجی چندین‌ بار به پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در این ولایت حمله کرده‌اند.

ادیب گفت که نیروهای امنیتی پنج حملۀ آنان را به دفع کردند، اما ساعت 5.00 بامداد به وقت محلی جنگجویان خارجی دوباره به پاس‌گاه‌های نیروهای امنیتی حمله کرده و و درگیری به شدت ادامه دارد.

ادیب گفت که نیروهای کمکی آماده‌اند، ولی منتظر حمایت هوایی هستند تا حمله جنگجویان مسلح را کاملا دفع کنند.

او یادآور شد در صورتیک ه نیروهای کمکی به محل جنگ انتقال نیابند، این سهل انگاری می‌تواند تهدید بیشتری ایجاد کند اما آنان در صدد فرستادن این نیروها می‌باشند.

به گفتۀ سرپرست ولایت بدخشان تا کنون شورشیان هشت جسد جنگجویان خارجی و شش نیروی زخمی‌ خود را به منطقۀ خستک ولسوالی جرم انتقال داده‌اند و از نیروهای امنیتی نیز سه زخمی گزارش شده‌ و جزئیات بیشتر از شمار تلفات نیروهای امنیتی به دلیلی ‌که در محل جنگ تلفن درست کار نمی‌کند، در دسترس نیست..

سرپرست ولایت بدخشان همچنان افزود که شورشیان در روستای خستک ولسوالی جرم قرارگاه ساخته‌اند و از آن‌جا حمله‌هایی را بالای ولسوالی‌های یمگان، وردوج و دیگر بخش‌ها طراحی و عملی می‌کنند.

ولایت بدخشان در شمال‌شرق کشور اکنون یکی از ولایت‌های نا امن به شمار می‌آید که در چندماه گذشته رویدادهای خون‌باری از درگیری نیروهای امنیتی و شورشیان را تجربه کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید