سازمان دهندگان حمله مرگبار به هتلی در کابل بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان می‌گوید که سازمان‌دهندگان حملۀ مسلحانه به هتل پارک پلس کابل بازداشت شده اند.

به گزارش رسانه های افغانی، نیروهای امنیت ملی در یک عملیات ویژه غلام عزیز، با نام مستعار صلاح‌الدین باشندۀ ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک و عضو شبکۀ حقانی و عبدالوکیل، باشندۀ ولایت بغلان و کارمند موسسۀ«مدیرا» را که عضو شبکۀ حقانی نیز بوده در پیوند به حمله به هتل پارک پلس بازداشت کرده‌اند.

در خبرنامه‌ ای که از سوی امنیت ملی افغانستان منتشر شده آمده‌است که این افراد از منطقۀ سنگ نوشتۀ شهر کابل بازداشت شده‌اند.

این افراد اعتراف نموده‌اند که حمله به هتل پارک پلس کابل، توسط شبکۀ حقانی در شهر پشاور پاکستان برنامه ‌ریزی شده و قاری عبدالله مشهور به انس رهبری آن را به دوش داشته‌است.

بر اساس اعتراف این افراد، غلام عزیز با استفاده از کارت جعلی دفتر یو‌اس‌اید(USAID) ادارۀ کمک های بین المللی ایالات متحدۀ امریکا وارد هتل پارک پلس آشده، آن را بررسی و نقشۀ هوتل را در اختیار عبدالله مشهور به انس قرار داده‌است.

کارت جعلی ادارۀ انکشافی (کمک) امریکا از سوی عبدالوکیل کارمند موسسۀ مدیرا آماده شده‌است.

شبکۀ حقانی فرد مهاجم را به نام ادریس از پشاور به کابل فرستاده و به همکاری غلام غزیز در مهمانخانۀ پارک پلس جا به جا و حمله را انجام داده‌است.

این افراد هم‌چنین در حمله‌های تروریستی علیه وزارت امور داخله و فرماندهی پولیس ولایت لوگر نیز نقش اساسی داشته و غلام عزیز تصمیم داشته‌است که در چهارراهی احمدشاه مسعود، در شهر کابل حملۀ انتحاری انجام دهد.

باید یادآور شد که چندی پیش یک تن از مهاجمان شب‌هنگام در هتل پارک پلس، در منطقۀ کلوله‌ پشتۀ شهر کابل میان مهمانان هتل حملۀ مسلحانه انجام داد که در پی آن 14 تن کشته و چندین نفر دیگر زخمی گردیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید