.
.
.

مهاجمان مسلح به یک هتل در کابل از پا در آمدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از مهاجمان مسلح حدود ساعت 23.30 سه شنبه شب 26 مه 2015، به یک هتل در منطقۀ دیپلمات نشین وزیر اکبرخان کابل حمله کردند.

این رویداد در سرک (خیابان) سیزدهم وزیر محمد اکبرخان زمانی آغاز شد که یک مهاجم خود را در مقابل در ورودی هوتل هیتال، در منطقه وزیر اکبرخان خودش را منفجر کرد و سه مهاجم دیگر با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

این درگیری شش‌ ساعت به طول انجامید، اما سرانجام حدود ساعت شش بامداد روز چهارشنبه 27 مه با کشته شدن مهاجمان به پایان رسید.

محمد ایوب سالنگی در صفحه توییترش از پایان این حمله خبر داد و همچنین صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله (کشور) افغانستان می‌گوید که تمام مهاجمان از پا در آمده‌اند.

به گفتۀ صدیقی در این رویداد هیچگونه تلفاتی به نیروهای نظامی، امنیتی و غیر نظامی وارد نشده و درگیری به این دلیل به درازا کشیده شده که مهاجمان در یک اتاق آهنین ضد گلوله سنگر گرفته بودند.

گفته می‌شود مهاجمان در یک موتر (خودرو) هایلکس، که بیشتر مقام‌های بلندپایۀ دولتی و افراد بانفوذ از آن استفاده می‌کنند، به این محل آمده بودند. طالبان افغانستان با انتشار بیانیه ای مسؤولیت این حمله را به عهده گرفته است.

این در حالیست که منطقۀ وزیراکبرخان یکی از بخش‌های دپلماتیک در شهر کابل است که چندین سفارت‌خانه و ادارات کلیدی داخلی و خارجی در آن قرار دارند.

قابل ذکر است، این دومین حملۀ مسلحانه طی دوهفتۀ اخیر به هتل‌ها در شهر کابل است.

ده روز پیش در یک حملۀ دیگر به هتل پارک پلاس کابل ، 14 تن شهروند افغانستان و خارجی کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.