.
.
.

نخست وزیر پاکستان با چند مقام ارشد این کشور وارد کابل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و دیگر مقامهای بلند پایۀ این کشور روز سه شنبه به کابل رفتند و قرار است با رئیس جمهوری اشرف غنی و رئیس اجرائیه‌ی حکومت وحدت ملی دیدار و گفت‌وگو کنند.

این در حالیست که روز دوشنبه رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که امروز در نشستی با حضور رهبران بلند پایه‌ نظامی وغیرنظامی پاکستان تصمیم گرفته شد تا نوازشریف نخست وزیر در رأس یک هیأت بلند پایه به شمول جنرال راحیل شریف رئیس ستاد ارتش و سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر در امور خارجی فردا به کابل سفر کنند.

این هیأت در دیدار با رهبران حکومت وحدت ملی بیشتر بر روابط دو جانبه و همکاری راهبردی اسلام‌آباد با کابل تأکید و تمرکز خواهند کرد.

در خبرنامه‌ی سفارت پاکستان در کابل آمده است: "ایجاد روابط همکاری نزدیک با افغانستان اولویت بالا در سیاست خارجی پاکستان است."

در این خبرنامه آمده است که این سفر نخست وزیر پاکستان به افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که توافقنامه‌ی دوجانبه میان دو کشور در گرمای بی سابقه‌، اعتماد متقابل و چشم انداز مشترک به خاطر ساخت یک منطقه‌ی صلح آمیز و با ثبات است.

این سفر درحالی صورت می‌گیرد که در روزهای اخیر امیدواری‌ها برای آغاز گفت‌وگوهای صلح با طالبان و نقش پاکستان در این زمینه بیشتر شده است".

این سفر به خاطر تقویت بیشتر این توافقنامه به خاطر پیگیری صلح پایدار، ثبات و رفاه در منطقه می‌باشد.

این دومین سفر نواز شریف به افغانستان خواهد بود. پیش از این وی در سی ام ماه نوامبر سال 2013 میلادی به افغانستان سفر کرده بود.