.
.
.

احمد ضیا مسعود از یک سوء قصد جان سالم به در برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش‌هایی در افغانستان به نشر رسید که احمد ضیاء مسعود در ولسوالی جرم بدخشان آماج راکت مخالفان مسلح دولت قرار گرفته‌است. احمد ضیاء برادر احمدشاه مسعود فرمانده مخالفان مسلح حکومت پیشین و چپ گرای افغانستان بود که علیه آن حکومت و نیروهای شوروی سابق می جنگید.

اما مسئولان امنیتی در ولایت بدخشان حملۀ مخالفان مسلح دولت بالای احمدضیاء مسعود را رد می‌کنند.

احمد ضیا مسعود، نمایندۀ ویژۀ رییس جمهوری افغانستان در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب است که برای بازدید از ولسوالی "جرم " در ولایت بدخشان رفته ‌است.

یک مقام امنیتی در ولایت بدخشان که نخواست نامش افشا شود به خبرگزاری ها گفت که آقای مسعود امروز به خاطر بازدید از ولسوالی خستک ولایت بدخشان رفته‌است.

او شلیک موشک مخالفان را ظهر امروز دوشنبه 27 آوریل در جریان بازدید نمایندۀ رئیس جمهوری در اصلاحات را تایید کرد اما گزارش‌ها در مورد حملۀ مستقیم به وی را رد کرده گفت که مخالفان تنها از دور با دهشکه شلیک کرده‌اند و هدف آنان نیز آقای مسعود نبوده‌است.

ولسوالی جرم در ولایت بدخشان یکی از ولسوالی‌های ناامن است و درۀ خستک از جمله بخش‌های آن است که ماه گذشته در آن شب‌هنگام صدها شورشی بالای نیروهای امنیتی یورش برده، شماری را گردن زدند و ضمن کشته و زخمی‌ساختن ده‌ها سرباز ارتش، مقداری از جنگ‌افزارهای آنان را نیز به شمول تانک و موترهای رنجر با خود بردند.

اکنون در این منطقه عملیات علیه مخالفان مسلح دولت جریان دارد.