.
.
.

كشته شدن 4 فرمانده سپاه و ده ها جنگجوی افغان و پاكستانى در سوريه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه هاى ايران از تشييع 4 فرمانده و ده ها نفر از نيروهاى سپاه پاسداران این کشور به همراه ده ها افغان عضو گروه "فاطميون" و نيز 5 عضو پاکستانی گردان "زینبیون" خبر دادند.

همگی این افراد که تحت نظارت سپاه قدس، شاخه دخالت برون مرزی پاسداران ایران، در كنار نيروهاى بشار اسد عليه مخالفان وی مى جنگند، در در گيرهاى اخير استان درعا در جنوب سوریه طی درگیری با ارتش آزاد سوریه کشته شده اند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، جلال حبیب‌الله پور، هادی کجباف، روزبه هلیسایی و حسین بادپا، چهار فرمانده عضو سپاه پاسداران ایران هستند که رسانه‌های نزديک به سپاه از کشته شدن آنها در روزهای اخیر، طى درگيری هاى منطقه "بصر الحرير" در استان درعای سوریه خبر داده‌اند.

طبق گزارش خبرگزارى "تسنيم"، هادی کجباف، از فرماندهان سپاه ایران، كه در منطقه «بصر الحریر» در استان درعا كشته شده از نخستین كسانى بود كه همزمان با آغاز جنگ سوریه در سال 2011 مسئولیت ساماندهی نیروهای موسوم به "مدافع حرم" در سوریه را که از گروه هاى تندرو شيعى افغان و پاكستانى و عراقى و حزب الله تشكيل شده اند، را بر عهده داشته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، تنها در سه روز آغازین اردیبهشت ماه جاری، جنازه شش تن از نیروهای ایرانیِ کشته شده در سوریه تشییع شده اند.

در همين راستا ده ها تن از اعضاى افغان گروه " فاطميون" که اکثرا از شیعیان هزاره افغانستان هستند از جمله محمدجواد محمدی٬ محسن کمالی دهقان٬ مرتضی محمدی، احمد احمدی، عبدالصمد حسینی، رمضانعلی بخشی و عباس کریمی در شهر های تهران و مشهد تشییع و دفن شده اند.

برخى رسانه های ایرانی گزارش داده اند که روز چهارشنبه گذشته یک روحانی اهل قم به نام محمدمهدی مالامیری معروف به «ابوقاسم» در سوریه کشته شده است.

همچنين 5 نفر از اعضاى پاکستانی گردان "زینبیون"، متشکل از شیعیان پاکستانی که تحت فرماندهی سپاه قدس در سوریه می جنگند، به نام هاى نوروز علی درویش، هادی حسین، طاهر حسین، شهادت علی و سید رضی شاه در شهر قم تشیع و دفن شدند.

گزارش های دریافتی از سوریه حاكى است كه اجساد کشته شدگان دیگری به همراه ده ها اسير افغانى در اختيار گردان هاى ارتش آزاد در جنوب سوريه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم