فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مجلس افغانستان هفته آینده برای نامزدان وزراء رای گیری می کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عبدالرئوف انعامی منشی مجلس نمایندگان افغانستان گفت مجلس تلاش دارد كه تمامی نامزدان وزرای كابینه برنامه های كاری شان را به مجلس ارایه كرده و چهارشنبه هفته آینده، صندوق رای اعتماد را برای این نامزد وزرا بگذارد.

  تاكنون، شش نامزد وزیر كابینه، برنامه های كاری شان را به مجلس نمایندگان ارایه كرده اند و ده نامزد وزیر دیگر باقی مانده اند تا برنامه های كاری شان را به مجلس نمایندگان ارایه كنند.

  منشی مجلس نمایندگان در مورد اسناد تحصیلی این نامزدان وزارتخانه ها اشاره نموده و خاطرنشان كرد كه تاهنوز سند تحصیلی ۱۲ نامزد وزیر مورد بررسی قرار گرفته و كدام مشكلی در اسناد آن ها دیده نمی شود.

  آقای انعامی، عدم معرفی نامزد وزارت دفاع ملی را مشكل ترین موضوع در كابینه كنونی معرفی می كند. چندی پیش اشرف غنی رئیس جمهوری ژنرال لودین را برای پست وزارت دفاع به مجلس معرفی کرد که با مخالفت داخلی در حکومت وحدت ملی روبرو شد و وی از نامزدی انصراف داد.

  انعامی افزود: رهبران حكومت وحدت ملی، هنوز روی گزینش نامزد وزارت دفاع، به توافق نرسیده اند از همین رو، این چالش همچنان در جای خود باقی است.

  منشی مجلس نمایندگان ابراز نگرانی كرد كه نامزد وزارت دفاع ملی در حالی به چالش عمده در میان حكومت مطرح است كه هر روز، گراف ناامنی ها در كشور اوج گرفته می شود.

  وی تاكید كرد كه تاخیر در معرفی نامزد وزارت دفاع ملی حتی برای یك ساعت، به نفع مردم افغانستان نیست و باید رهبران حكومت وحدت ملی هرچه زودتر نامزد این وزارت را برای گرفتن رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی كنند.

  این در حالی است كه تا هنوز هیچ گونه اطلاعاتی از جانب حكومت برای معرفی نامزد وزارت دفاع ملی به مجلس نمایندگان نرسیده و احتمال دارد كه نامزد این وزارت، بیش از این، با تاخیر معرفی شود.

  پیش از این؛ هیات اداری مجلس نمایندگان، گفته بود كه نامزد وزارت دفاع ملی، قربانی اختلافات سیاسی رهبران حكومت وحدت ملی شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران