.
.
.

۸۵ کشته و زخمی در حمله به دادستانی بلخ؛ ۴ مهاجم کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تلفات حمله مهاجمان انتحاری علیه دادستانی شهر مزارشریف در شمال افغانستان که روز گذشته صورت گرفت به ۱۸ کشته و ۶۷ زخمی افزایش یافت.

مقامات ولایت بلخ می‌گویند که دادستان بلخ و سیدعنایت الله، آمر حوزه ششم پولیس بلخ کشته شده و یک مامور ملکی، یک افسر آمریت حوزه نهم پولیس بلخ، رئیس ارکان نظم عامه ولایت بلخ، یک سرباز ریاست ارکان نظم عامه، یک سرباز محافظتی ریاست سارنوالی بلخ، و نیز شیرجان درانی سخنگوی فرماندهی پولیس، شامل زخمی شده‌ها هستند و یک سرباز محافظتی ریاست سارنوالی بلخ نیز کشته شده است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، عطامحمد نور والی ولایت بلخ افغانستان روز جمعه در صفحه‌های اجتماعی نوشت: «در بین کشته شدگان این حادثه، ۵ نیروی امنیتی و و ۵ غیر نظامی نیز دیده می‌شود».

رییس پلیس منطقه ششم شهر مزار شریف و رییس دادستانی بلخ در جمع کشته شدگان هستند و دو جسد سوخته نیز وجود دارد که تاکنون هویت آنان شناسایی نشده است.

ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه روز گذشته چهار مهاجم انتحاری مجهز با سلاح‌های خودکار با لباس نظامی وارد دادستانی شهر مزارشریف شده و بسوی قضات و مراجعه کنندگان تیر اندازی کرده و با پلیس درگیر شدند که ۸ ساعت ادامه یافت.

براساس گزارش مذکور، این حمله در ۱۳ سال گذشته در مزارشریف افغانستان بی‌سابقه بوده و بر جشن نوروز در مزار شریف افغانستان که تا ۴۰ روز پس از آغاز سال نو ادامه می‌یاید تاثیر منفی گذشته و مردم را وحشت زده کرده است.