هندوستان: پاکستان، حامی جدی لشکر طبیه در افغانستان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام ارشد امنیتی هند گفته است که پاکستان در همکاری با لشکر طیبه تلاش می‌کند تا به منافع این کشور در افغانستان صدمه برساند.

به گفته این مقام هندی، پس از آنکه پاکستان در کشمیر موفق به حمله بر دفا‌تر این کشور نشد؛ اکنون با همکاری لشکر طیبه، سفارت و کنسولگری‌های هند را در افغانستان نشانه گرفته است.

به گزارش خبرگزاری جمهور افغانستان به نقل از رسانه‌های هندوستان؛ این مقام امنیتی هند که نامی از وی برده نشده گفته است: «نهادهای امنیتی پاکستان برای اینکه مطمئن شوند هند ماموریت‌های خود را در افغانستان انجام ندهد، دست به هر کاری خواهند زد و تلاش خواهند کرد که نقش هند را در افغانستان کاهش دهند؛ به همین منظور می‌خواهند حملات هراس افگنانه را بر دفا‌تر هند در آنجا انجام دهند».

پیش از این نیز چند بار نهادهای دیپلوماتیک هند در افغانستان مورد حملات ترورریستی قرار گرفت و حالا هم، مقام‌های ارشد استخباراتی هند گفته‌اند که تدابیر ویژه برای تامین امنیت نهادهای دیپلوماتیک این کشور در افغانستان، گرفته شده است.

به باور مقامات هندی؛ پاکستان هنوز هم، تهدیدی بزرگ برای امنیت افغانستان پنداشته می‌شود.

گزارش‌هایی نیز وجود دارند که سازمان استخباراتی پاکستان به کمک لشکر طیبه می‌خواهد این حملات در افغانستان راه اندازی کند و گفتگوهایی میان آن‌ها نیز صورت گرفته است.

گفتنی است که مقامات افغانستان تاکنون در مورد این گزارش اظهار نظری نکرده‌اند.

لازم به یادآوری است که لشکر طیبه یک گروه شبه نظامی مذهبی پاکستانی است که علیه شیعیان و دیگر گروه های مذهبی دست یه عملیات تروریستی می زند. گفته می شود که این گروه توسط دستگاه های اطلاعاتی ارتش پاکستان حمایت و هدایت می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید