ویدیو...آموزش خلبانی حوثی‌ توسط کار‌شناس سپاه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کانال العربیه، روز جمعه ۲۷ مارس، ویدئویی را پخش کرد که یک خلبان وابسته به سپاه پاسداران ایران در حال آموزش پرواز به یک حوثی را نشان می دهد.

آموزش خلبانی به شبه نظامیان حوثی توسط کار‌شناسان نظامی سپاه پاسداران ایران در فرودگاه نیروهای هوایی یمن صورت می گیرد که اخیر توسط وابستگان علی عبدالله صالح دیکتاتور مخلوع این کشور، تسلیم شبه نظامیان حوثی شد.

کارشناسان، این ویدیو را دلیلی دیگر بر میزان دخالت منفی جمهوری اسلامی ایران در یمن می دانند که باعث بوجود آمدن بحران در این کشور است شده است.

در این ویدیو مشاهده می شود که خلبان ایرانی، یک شبه نظامی حوثی را برای هدایت جنگنده‌ای قدیمی متعلق به نیروی هوایی یمن آموزش می‌دهد.

این ویدیو که مشخص نیست در چه تاریخی گرفته شده است، ده‌ها گزارش رسانه‌ای در باره دخالت گسترده ایران در یمن از طریق ارسال کار‌شناسان نظامی سپاه پاسداران برای آموزش حوثی‌ها برای بکارگیری سلاح های سنگین صورت گرفته، را تایید می‌کند.

گفته می‌شود که سپاه پاسداران ایران از مدت‌ها پیش آموزش حوثی‌ها را برای استفاده از سلاح‌های سنگین جهت تسلط بر یمن، آغاز کرده است.

تهران تلاش سختی را از طریق حوثی‌ها بکار بست تا بتواند نفوذ خود را در یمن گسترش دهد و به همین دلیل با اقدام نظامی کشورهای عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی برای حمایت از دولت قانونی یمن و منع حوثی‌های کودتاچی از تصرف عدن، مخالفت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید