آمریکا بودجه ارتش افغانستان را تا سال ۲۰۱۷ تامین می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات ایالات متحدۀ امریکا و افغانستان بر سر تقویت نیروهای افغان تا سال ۲۰۱۷ میلادی توافق کرده‌اند.

روز گذشته محمد اشرف غنی به همراهی عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان با حضور اشتون کار‌تر، وزیر دفاع و جان کری وزیر خارجۀ امریکا، توافق کردند که امریکا ۳۵۲ هزار نیروی افغانستان را تا سال ۲۰۱۷ میلادی تمویل کند.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان روز گذشته در کمپ دیوید با یادآوری از فصل جدید روابط افغانستان و امریکا گفت که وقت آن رسیده‌است در مورد تحفه‌یی که سال گذشته امریکا فراهم کرده اقدام دوجانبه صورت گیرد.

اشتون کار‌تر، وزیر دفاع امریکا نیز گفت که این کشور یک‌‎جا با مقام‌های افغان کار خواهد کرد تا مسیری انتخاب شود که اندازۀ نیروهای افغان مشخص باشد و امکان تقویت آن وجود داشته باشد.

در دیدار روز گذشته هم‌چنان توافق صورت گرفت که افغانستان به خاطر دریافت ۸۰۰ ملیون دالر امریکایی باید اصلاحات مشخصی را ایجاد کند و به دیگر مسایل نیز رسیدگی شود.

رئیس جمهوری افغانستان گفت که در وضعیت فعلی امنیتی افغانستان دشوار است اما نیروهای امنیتی کارشان را به خوبی انجام خواهند داد.

قرار است رییس جمهوری غنی در کانگرس و سنای امریکا هم سخن‌رانی کند و دیدار و گفت‌گویی را با همتای امریکایی‌اش بارک اوباما نیز خواهد داشت.

لازم به یادآوری است که رئیس جمهوری افغانستان به معیت عبدالله عبدالله رئیس هیئت اجرایی این کشور و با یک هیئت بلند پایه افغانی برای یک دیدار رسمی ۵ روزه دو روز پیش وارد واشینگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا شدند.

هدف از‌این دیدار تحکیم روابط بلند مدت دو کشور و هماهنگی در جنگ با تروریسم اعلام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید