افغان‌های کشته‌ شده درجنگ سوریه را در مشهد دفن کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش‌ها حاکی است که جنازه هفت نفر از شهروندان افغان که در جنگ داخلی سوریه کشته شده‌اند، روز پنج‌شنبه، ۵ مارس، در شهر مشهد تشییع و به خاک سپرده شدند.

در همین حال بر اساس گزارش‌هایی که خبرگزاری دولتی ایرنا و خبرگزاری «ابنا» خبرگزاری مذهبی «اهل بیت» منتشر کرده‌اند جنازه‌های حداقل ۱۲ نفر از شهروندان ایرانی و افغان که در جنگ سوریه کشته شده‌اند در ماه مارس در ایران تشییع شده است.
خبرگزاری ایرنا روز پنج‌شنبه خبر داد که جنازه هفت نفر از «شهدای مدافع حرم حضرت زینب» در شهر مشهد تشییع و به خاک سپرده شده است.

این خبرگزاری نام این افراد را علیرضا توسلی، رضا بخشی، نعمت‌الله نجفی، جاوید یوسفی، حسین حسینی، محمود حکیمی و قاسم سادات ذکر کرده است.

خبرگزاری ایرنا اشاره‌ای به ملیت این افراد نکرده، اما به گزارش خبرگزاری «ابنا» این افراد شهروندی افغانستان را داشته‌اند.

این خبرگزاری از علیرضا توسلی «ملقب به ابوحامد» به عنوان فرمانده واحد نظامی «فاطمیون» و از رضا بخشی «ملقب به فاتح» به عنوان جانشین فرمانده این واحد نام برده است.

همسر آقای توسلی نیز به این خبرگزاری گفته است که وی از دو سال پیش برای «دفاع از حرم حضرت زینب» به سوریه رفته بوده است.

مرگ این شهروندان افغان در سوریه در حالی است که پیش از این روزنامه وال استریت ژورنال خبر داده بود که ایران با «پرداخت مبلغ پنج ‌صد دالر در ماه و دادن مجوز اقامت در ایران به هزاران پناهنده افغان» آنان را برای جنگ در سوریه در حمایت از حکومت بشار اسد استخدام و اعزام می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید