ریاست اجرایی افغانستان گزارش سازمان حقوق بشر را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان گزارش اخیر سازمان حقوق بشر مبنی بر دخیل بودن چند چهرهٔ سر‌شناس افغان در نقص قوانین حقوق بشری را رد کرد.

دفتر ریاست اجرایی کشور با نشر اعلامیه‌ای گفته است که گروه ناظران حقوق بشر از هشت افغان نامبرده که آن‌ها از تعقیب قانونی معاف شده‌اند.

در اعلامیه آمده است که در افغانستان از چهل سال به این سو، جنگ ادامه دارد و اکثر اوقات بر افراد اتهام وارد می‌شود که حقیقت موضوع به زودی نمی‌تواند، روشن گردد.

به گزارش خبرگزاری جمهور از کابل، دفتر ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان تاکید کرده است که بنابراین پیش از اینکه اتهام وارد شود، باید موضوع به طور دقیق تحقیق و بررسی گردد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌گردد که روز گذشته سازمان حقوق بشر با نشر گزارشی، از دولت افغانستان و تمویل کنندگان بین‌المللی آن خواست تا افراد مسلح غیرقانونی که قوانین حقوق بشری را نقض کرده و پشتوانه رسمی داشته‌‌اند؛ مورد پیگرد قرار گیرند.

در این گزارش صفحه‌ای زیر عنوان «امروز همه ما باید بمیریم»؛ مشخص از چند چهرهٔ سر‌شناس ملی نام برده شده که بیشتر آنان به طالب ستیزیشان مشهوراند.

در این گزارش از خیرمحمد تیمور فرمانده پیشین پولیس تخار، عزیزالله فرمانده پولیس محلی ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا، نجیب الله کاپیسا رئیس امنیت ملی ولایت تخار، می‌رعلم فرمانده پیشین حزب جمعیت اسلامی، عطامحمد نور سرپرست ولایت بلخ، اسدالله خالد رئیس پیشین ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان و ژنرال عبدالرزاق فرمانده پولیس ولایت قندهار و عبدالحکیم شجاعی فرمانده محلی در ولایت ارزگان به حیث ناقضین حقوق بشر در این کشور نام برده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید