ایران: با قربانیان سقوط بهمن در افغانستان همکاری می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران روز یکشنبه ۰۱ مارس ۲۰۱۵ با ابراز همدردی با مردم افغانستان اعلام کرد، ایران آماده است با آسیب دیدگان حوادث اخیر طبیعی در افغانستان همکاری کند.

به گزارش العربیه، روحانی با ارسال پیامی به محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان نوشت: «خبر سقوط بهمن در برخی از ولایات افغانستان به ویژه در دره پنجشیر و کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان جناب عالی موجب تأسف و تألم گردید.»

روحانی ادامه داده است: «دولت و ملت ایران همواره و در همه ادوار سخت تاریخ معاصر افغانستان در کنار ملت همسایه و مسلمان افغانستان بوده و در این حادثه دردناک نیز خود را شریک مصیبت بزرگ این ملت به حساب می‌آورند.»

از سوی دیگر، قرار بود محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان امروز دوشنبه به ایران سفر کند تا پیمان راهبردی میان کابل- تهران را امضاء نماید. اما اشرف غنی دیشب (شامگاه یکشنبه) اعلام کرد، در این شرایط حساس لازم است در کنار مردم‌اش باشد.

اشرف غنی از دعوت حسن روحانی برای سفر به ایران ستایش کرده گفت: «حتماً به این کشور سفر خواهد کرد.»

اخیراً خشم طبیعت در افغانستان آسیب‌های زیادی را به مردم این کشور رسانده است که بر اساس آخرین گزارش، در نتیجه ریزش برف کوچ (بهمن) در ولایت پنجشیر در شمال کابل ۱۹۶ نفر جانشان را از دست دادند.

حکومت افغانستان اعلام کرده است، بر اثر حوادث اخیر طبیعی در سراسر این کشور بیش از ۳۰۰ نفر جان شانرا از دست داده‌اند.

تا کنون، فقط کشور پاکستان به آسیب دیدگان حوادث اخیر طبیعی در افغانستان کمک کرده و قرار است ایران نیز در آینده نزدیک با آسیب دیدگان افغانستان همکاری کند.

حکومت افغانستان برای همدردی با قربانیان حوادث طبیعی از روز شنبه هفته جاری برای سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید