.
.
.

حمله انتحاری به نماینده ناتو نزدیک سفارت ایران در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات ترکیه روز پنجشنبه ۲۶-۲-۲۰۱۵ از هجوم یک انتحاری با خودروی بمب گذاری شده به خودروی یکی از نماینده‌های «ناتو» در افغانستان و کشته شدن یک سرباز ترک خبر دادند.

این انفجار در کابول پایتخت افغانستان و در نزدیکی سفارت‌های ایران، ترکیه و آلمان اتفاق افتاد.

گروه طالبان ساعاتی پس از حادثه مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت، اما اعلام کرد هدف اصلی هجوم کاروان حامل نظامیان آمریکایی بوده و قصد کشتن سرباز ترک یا افراد دیگر را نداشته است.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از خبرگزاری فرانسه، ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در صفحه «توئیتر» خود اعلام کرد، هدف اصلی این حمله کاروان نظامی امریکا است، سفارتخانه و یا یک سربازان هیچ کشور دیگری هدف نبوده اند.

حمله انتحاری در نزدیکی سفارتهای ایران، آلمان و ترکیه بود

حمله انتحاری در مقابل سفارت ایران و نیز در نزدیکی سفارت های آلمان و ترکیه بوده است.

پیش از اظهارات سخنگوی طالبان، ایوب سالنگی، معاون وزارت داخله (کشور) افغانستان، گفت:«هدف این حمله انتحاری کاروان موترهای سفارت ترکیه در کابل بود».

سالنگی افزود، یک مهاجم انتحاری یک خودروی مملو از مواد منفجره را در نزدیکی سفارت ایران در کابل انفجار داد که در نتیجه یک راننده سفارت ترکیه کشته شد و یک نفر دیگر زخم برداشت.

اما منابع خبری افغانستان به نقل از فرماندهی پلیس کابل گزارش داده اند، در این حمله انتحاری یک سرباز ترک و یک غیرنظامی افغان کشته و یک نفر دیگر زخم برداشته است.

گروه طالبان با انتشار خبرنامه ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و مدعی است که هدف این حمله انتحاری سربازان آمریکایی بوده است.

رسانه های کابل گزارش داده اند، این حمله انتحاری در چهار راه "زنبق" شهر کابل رخ داد که در آن نقطه سفارت کشورهای ایران و ترکیه قرار دارند.