.
.
.

طالبان افغانستان: ما صلح می‌خواهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از رسانه‌ای شدن احتمال آغاز مذاکرات صلح، گروه طالبان با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، این گروه برای بر قراری صلح و امنیت مبارزه کرده است.

در این خبرنامه آمده است، ملا محمد عمر، رهبر گروه طالبان همواره در پیام‌هایش در مورد «استقلال، پایان اشغال، برپایی نظام اسلامی به مشارکت تمام افغان‌ها و صلح ملت» تاکید کرده است.

گروه طالبان در این خبرنامه نوشته است، افغانستان را از تجزیه شدن نجات داده است اما مطالب بیشتر در این زمینه ارائه نکرده است.

در ادامه این خبرنامه آمده است، خبر‌های تازه مبنی بر احتمال آغاز مذاکرات صلح میان حکومت افغانستان و طالبان، تحلیل خود رسانه‌ها می‌باشد و تا زماینکه طالبان موقف رسمی‌اش را در این زمینه نشان ندهد این خبر‌ها صحت ندارد.

این درحالیست که منابع خبری افغانستان گزارش داده‌اند که هیأتی از طالبان افغانستان برای پیشبرد مذاکرات صلح وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شده است.

از سوی دیگر، یک منبع دولتی افغانستان نخواسته نامش گرفته شود گفته است، قرار است در ماه مارس سال جاری، روند مذاکرات صلح میان حکومت کابل و طالبان رسماً آغاز گردد.

آمریکا و پاکستان نیز از آغاز مذاکرات صلح میان حکومت افغانستان و طالبان استقبال کرده و تاکید کرده‌اند که مدیریت مذاکرات صلح باید بدست افغان‌ها باشد.

رهبران حکومت افغانستان نیز از احتمال آغاز مذاکرات صلح با طالبان استقبال کرده و گفته‌اند، تمام مسایل مربوط به روند صلح با مردم افغانستان در میان گذاشته خواهند شد.