فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عملیات بزرگ ارتش افغان در ولایت هلمند افغانستان آغاز شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع خبری افغانستان روز دوشنبه ۱۶ فوریه ۲۰۱۵ از آغاز عملیات ارتش افغان تحت نام «ذوالفقار» در جنوب افغانستان خبر دادند.

  بر اساس منابع مذکور، این عملیات بمنظور سرکوب مخالفان مسلح دولت، تامین امنیت و بهبود زندگی مردم در ولایت هلمند افغانستان راه اندازی شده است.

  مقام‌های امنیتی افغان گفته‌اند، این عملیات به دستور رییس جمهور اشرف غنی انجام می‌شود و طراحی آنرا به گونهٔ مستقل متخصصان وزارت دفاع ملی ارایه کرده‌اند.

  مقام‌های افغان می‌گویند، این عملیات بزرگ از سوی نیروهای پلیس، ارتش، امن و نظم عامه به حمایت نیروهای هوایی کماندو راه اندازی شده است.

  مقام‌های قرارگاه نظامی ۲۱۵ در جنوب افغانستان گفته‌اند، تا اکنون نظامیان افغانستان شخصی به نام ملا لالی، فرزند گل محمد را با پنج تن از همراهانش در روستای «ملک‌ زی» به قتل رسانده‌اند.

  از سوی دیگر، جنرال عبدالخالق، رییس ارکان ستاد ارتش وزارت دفاع افغانستان به ولایت هلمند در جنوب این کشور رفته و سربازان افغان را برای انجام یک عملیات بزرگ آماده می‌کند.

  جنرال عبدالخالق گفته است، در نتیجهٔ این عملیات، چهار ولسوالی ولایت هلمند از وجود گروه‌های هراس‌افگن پاکسازی خواهد شد.

  این درحالیست که کاخ ریاست جمهوری افغانستان از فعالیت عناصر وابسته به گروه داعش در جنوب این کشور ابراز نگرانی کرده و دستور آماده‌باش به ارتش افغان را صادر کرده است.

  احتمال حضور گروه‌های مربوط به دولت اسلامی و نفوذ گسترده طالبان نگرانی شدید حکومت افغانستان را در پی داشته است.

  رییس جمهور غنی اخیراً اعلام کرد، که روزانه ۸۰ درصد حجم کاری‌اش در مورد مسایل امنیتی است و تلاش دارد تا امنیت در افغانستان سراسری گردد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران