.
.
.

سیاف: جنگ افغانستان جنگی استخباراتی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدرب الرسول سیاف، عالم دین و یکی از چهره‌های پٌرنفوذ جهادی افغانستان روز یکشنبه ۱۵ فوریه ۲۰۱۵ اعلام کرد، جنگ افغانستان یک جنگ استخباراتی و نیابتی است.

به گزارش العربیه به نقل از منابع خبری کابل، سیاف با الفاظ شدید تاکید کرد، در افغانستان جاسوسان زیادی وجود دارد و بیانیه‌های ملاعمر، رهبر طالبان افغانستان در شهر کابل نوشته می‌شود.

سیاف گفت: «درجنگ استخباراتی پیروزی در حفظ اسرار است. اما اینجا (افغانستان) جاسوسان زیاد هستند. بیانیه‌های ملاعمر در همین وزیراکبرخان (از مناطق دیپلماتیک نشین شهر کابل) نوشته می‌-شود. جاسوسان زیر ریش ما نشسته‌اند.»

عبدرب الرسول سیاف از حکومت وحدت خواست، از تجارب مجاهدین برای تأمین صلح و ثبات در افغانستان بیشتر استفاده کند.

او افزود، از این پس، مجاهدین تلاش دارند تا با انسجام و هماهنگی مشترک، حرف‌های شانرا زیر یک «چتر» بیان کنند.

این رهبر جهادی افغان گفت: «مجاهدین مکتب و درس و کار و زندگی را ترک گفتند و به جبهه آمدند تا از عزت و ناموس شما دفاع کنند حالا کسی که گریخت و وطن را ترک کرد، متعهد است و این آدم که دار و ندار خود را داده نامتعهد است.»

از سوی دیگر، عبدرب الرسول سیاف، از حکومت افغانستان خواست، تمام مسایل ملی را با مشاوره ملت انجام دهد و هیچ چیز نباید از چشم ملت پنهان بماند.

سیاف تاکید کرد: «تغییر استراتژیک در روابط با همسایه‌ها و کشور‌ها بدون مشورت با ملت، بدون آگاهی ملت، ناروا است، حرام است و تصرف دیکتاتورانه! قضایای ملی باید به فیصله (تصمیم) ملت صورت گیرد. صلح یک قضیه ملی است.»

عبدرب الرسول سیاف، این سخنان را امروز یکشنبه در مراسم تجلیل از ۲۶مین سالروز خروج ارتش اتحاد جماهیر شوروی سابق از افغانستان در تالار لوی جرگه (نشست بزرگان) شهر کابل بیان کرد.