فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اوباما: از تمام نقاط افغانستان حفاظت می‌کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه ۱۰ فوریه ۲۰۱۵ اعلام کرد، آمریکا برای آوردن ثبات و امنیت در افغانستان تلاش می‌کند.

  به گزارش العربیه، اوباما در نشست خبری مشترک با انگلا مرکل، نخست وزیر آلمان در کاخ سفید گفت، آمریکا از تمام نقاط افغانستان حفاظت می‌نماید.

  باراک اوباما افزود: «ما بار دیگر بر تعهدات خود برای آموزش نیروهای امنیتی افغانستان پابند هستیم و برای ایجاد افغانستان با ثبات و امنیت کامل تلاش خواهیم کرد.»

  رییس جمهور آمریکا یکبار دیگر تاکید کرد، سربازان افغان باید حمایت شوند و آموزش بیبینند تا بتوانند در برابر شبکه‌های تروریستی مبارزه جدی کنند.

  در این نشست خبری خانم مرکل نیز حضور داشت. انگلا مرکل پس از نشست امنیتی مونیخ وارد آمریکا شد و در مورد مسایل مربوط به اوکراین و امنیت دایمی افغانستان با باراک اوباما گفتگو کرد.

  این در حالیست که مأموریت جنگی سربازان ناتو در افغانستان پایان یافته و مأموریت جدید این سربازان تحت نام «حمایت قاطع» در این کشور آغاز شده است.

  ناتو اعلام کرد، در سال ۲۰۱۵ میلادی نزدیک به ۱۳ هزار سرباز ناتو در افغانستان باقی مانده و این سربازان در بخش‌های مشاوره و آموزش با ارتش افغان همکاری می‌کنند.

  از سوی دیگر، در این روز‌ها، مسئولیت امنیتی سراسر افغانستان به عهده ارتش افغان قرار دارد و نیروهای خارجی مستقر در این کشور نقش حمایتی دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران