.
.
.

نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و چین در کابل برگزار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نشست سه جانبه به هدف چگونگی گفتگو با طالبان میان مقامات کشورهای افغانستان، پاکستان و چین روز دوشنبه ۰۹ فوریه ۲۰۱۵ در کابل برگزار شد.

به گزارش العربیه به نقل از شکیب مستغنی، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان، این نشست امروز دوشنبه در کابل برگزار گردید که چگونگی مذاکره با گروه طالبان محور اصلی این نشست بود.

مستغنی افزود، این نشست در وزارتخانه داخله (کشور) افغانستان برگزار شد و مقام‌های افغانستان، پاکستان و چین در مورد چگونگی مذاکره با طالبان و مسایل منطقه گفتگو کردند.

بر اساس گزارش‌ها، این نخستین نشست سه جانبه در رابطه به روند صلح است که میان مقام‌های کابل، اسلام آباد و پکن در افغانستان برگزار گردید.

از سوی دیگر، لیو جینچو، معاون وزیر خارجه چین دیروز یکشنبه با عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی افغانستان دیدار کرد.

جینچو در این دیدار گفت، چین آماده است در بخش‌های مختلف از جمله گسترش روابط اقتصادی و چگونگی مذاکره با طالبان و آوردن صلح با افغانستان همکاری کند.

این درحالیست که مقام‌های چین در گذشته نیز اعلام کرده بودند، که چین در رابطه به مذاکرات میان طالبان و حکومت افغانستان می‌انجیگری می‌کند.