فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعتراض خبرنگاران شهر هرات بخاطر افزایش ناامنی و خشونت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جامعه خبرنگاران شهر هرات در غرب افغانستان روز یکشنبه ۸ فوریه ۲۰۱۵ بخاطر افزایش نا‌امنی و خشونت علیه خبرنگاران دست به تجمع اعتراضی زدند.

  به گزارش العربیه، مسئولان نهادهای مدافع از حقوق خبرنگاران در حوزه غرب این کشور با ابراز نگرانی از افزایش خشونت علیه خبرنگاران گفتند، در این روز‌ها خشونت علیه خبرنگاران در این شهر افزایش گسترده‌ای یافته است.

  همایون نظری، مسئول دفتر ولایتی کمیته مصئونیت خبرنگاران در حوزه غرب افغانستان گفت، افزایش خشونت علیه خبرنگاران در این اواخر قابل نگرانی می‌باشد.

  نظری از دولت افغانستان خواست، در این زمیته توجه جدی کند و با عاملان خشونت علیه خبرنگاران برخورد شدید نماید.

  همایون نظری افزود، افزایش خشونت‌ها علیه خبرنگاران بخصوص از سوی نهادهای امنیتی مشکلات و چالش‌های زیادی را برای خبرنگاران بوجود آورده‌اند.

  از سوی دیگر، خبرنگاران شهر هرات نیز در مورد افزایش خشونت‌های اخیر علیه خبرنگاران در این شهر واکنش شدید نشان دادند.

  این خبرنگاران با صدور قطعنامه شش ماده‌ای از حکومت افغانستان خواستند به آزادی بیان توجه کند و با عاملان خشونت بر اساس قانون برخورد جدی نماید.

  این تجمع اعتراضی خبرنگاران در شهر هرات زمانی صورت گرفت که دو روز پیش، جمشید حکاک و الیاس موسوی مجریان دو تلویزیون محلی هرات از سوی نیروهای امنیتی افغان شدیداً مورد لت-وکوب قرار گرفتند.

  از سوی دیگر، نهادهای حمایت از خبرنگاران در افغانستان، سال ۲۰۱۴ میلادی را مرگبار‌ترین و خونبار‌ترین سال برای خبرنگاران افغان خوانده بودند.

  سازمان‌های خارجی نیز اعلام کرده‌اند، افغانستان یکی از خطرناک‌ترین و مرگبار‌ترین کشور برای کار خبرنگاری می‌باشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران