فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر خارجه افغانستان: برای روابط بیشتر با جهان اسلام تلاش می‌کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه جدید افغانستان روز دوشنبه ۰۲ فوریه ۲۰۱۵ میلادی کارش را رسماً در وزارتخانه خارجه این کشور آغاز کرد.

  به گزارش العربیه، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان با شماری از مقام‌های بلندرتبه حکومتی اقای ربانی را به کارمندان وزارتخانه خارجه معرفی کرد.

  عبدالله گفت، افغانستان در یک شرایط حساس با امتحان بزرگ روبرو است، باید همه باهم بخاطر تأمین اهداف بزرگ ملی کار کنیم.

  عبدالله افزود: «انتقاد‌ها در مورد حکومت وحدت ملی زیاد است؛ اما ما می‌گوییم میراثی که به این حکومت رسیده؛ میراث کمی نیست.»

  عبدالله خطاب به مجلس افغانستان گفت: «از مجلس نمایندگان بخاطر دقتشان در بررسی مسایل و رای دادن سپاسگزاریم. امیدواریم که با در نظر داشت شرایط حساس کشور به نامزد وزرای شایسته‌ای که ما معرفی می‌کنیم و با دادن رای اعتمادشان، وزارت‌خانه‌های کشور را از سرپرستی نجات دهند.»

  تلاش برای تحکیم روابط بیشتر با جهان اسلام

  صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه جدید افغانستان گفت، تعهد و تخصص دو نیاز مهم در وزارتخانه خارجه است و کارمندان این وزارتخانه با تعهد و تخصص برای ارتقای ملی کار خواهند کرد.

  ربانی تعهد کرد، در راستای بهبود روابط بیشتر و مستحکم با کشورهای خارجی بخصوص با کشورهای اسلامی تلاش بیشتر خواهد کرد.

  صلاح الدین ربانی از مجلس افغانستان از بابت دادن رأی اعتماد ستایش کرده گفت، در هر گفتگو‌ با کشورهای خارجی بخصوص کشورهای همسایه به مشاوره شورای ملی عمل خواهد کرد.

  وزیر خارجه جدید افغانستان گفت: «روابط ما با جهان اسلام را مستحکمتر می‌کنیم، در راستای مبارزه با تروریزم و مواد مخدر کار می‌کنیم.»
  صلاح الدین ربانی گفت، در نخست اصول اساسی سیاست خارجی افغانستان را با مشاوره کار‌شناسان و احزاب سیاسی تدوین و به شورای ملی ارسال می‌نمایم.

  هشت نامزد وزیر و رییس عمومی امنیت ملی افغانستان اخیراً از سوی مجلس نمایندگان افغانستان رأی اعتماد بدست آوردند و دیروز یکشنبه سوگند وفاداری یاد کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران