فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • غنی: کارمندان تدارکات وزارت دفاع افغانستان تعلیق وممنوع الخروج هستند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رییس جمهوری افغانستان اعلام کرده است، وظایف کارمندان بخش تدارکات و خریداری وزارت دفاع این کشور به حالت تعلیق آورده شده و این افراد ممنوع الخروج می‌باشند.

  دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان نوشته است، رییس جمهور اشرف غنی، بعد از بررسی شماری از قراردادهای وزارت دفاع با شرکت‌های خصوصی این تصمیم را گرفت.

  در این خبرنامه آمده است، رییس جمهوری غنی، هیاتی را به سرپرستی حمیدالله فاروقی تعیین کرده تا قراردادهای فعلی را به طور همه جانبه و بنیادی مورد بررسی قرار دهد.

  از سوی دیگر، نظیف الله سالارزی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان نیز گفته است، قرارداد فعلی تیل (سوخت)وزارت دفاع ملی از سوی رییس جمهور غنی فسخ اعلام شده و دوباره به اعلام سپرده می‌شود.

  سالارزی افزود، به شمول هفت قرارداد بزرگ وزارت دفاع، قرارداد تیل این وزارتخانه نیز بررسی و هیاتی موظف شد تا پروسه داوطلبی این قرارداد‌ها را بررسی کند.

  سخنگوی رییس جمهور غنی گفت: «رئیس جمهور افغانستان خواستار توضیحات در مورد اتهامات علیه قراردادهایی شد که از سوی یکی از بازنده‌های قرارداد مذکور وارد گردیده و گفته است که در این قرارداد در حدود ۲۱۵ میلیون دالر تفاوت موجود است.»

  سالارزی افزود، این تفاوت از سوی آیساف و سیگار نیز تائید شده و در گزارش ریاست تدارکات ریاست جمهوری نیز ثبت شده که هفت قرارداد مختلف دیگر نیز دارای مشکلات حقوقی و تخنیکی بودند.

  نظیف الله سالارزی تاکید کرد، وزارت دفاع موظف است تا تمام دوسیه‌های تدارکاتی شانرا به ریاست جمهوری ارائه کند و صلاحیت‌های «ای آر دی ایس» در تشکیلات ریاست تدارکات ملی ریاست جمهوری ادغام شود.

  سخنگوی رییس جمهور غنی علاوه کرد، پس از این، بخش تدارکات وزارت‌خانه‌های امنیتی و دفاعی، غیر نظامی خواهد شد و روی این طرح ریاست تدارکات ریاست جمهوری کار می‌کند.

  گفتنی است شفافیت بین المللی افغانستان را یکی اکشورهایی اعلام کرده که دارای فاسدترین سیستم اداری است. اشرف غنی احمدزی در دوران مبارزات انتخاباتی خود قول داده بود که با فساد اداری به شدت مبارزه کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران