فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • غنی در دیدار با وزیر خارجه استرالیا: افغانستان را تنها نگذارید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در دیدار با وزیر خارجه استرالیا گفت، افغانستان به همکاری‌های متداوم استرالیا نیازمند است.

  شماری از منابع خبری افغانستان روز سه شنبه ۲۷ جنوری ۲۰۱۵ گزارش دادند، اشرف غنی از استرالیا خواسته است، زمان حضور سربازان‌اش را در افغانستان افزایش دهد.

  رییس جمهور اشرف غنی از وزیر خارجه استرالیا خواست، کانبرا باید کمک‌هایش را افزون بر بخش نظامی در بخش‌های آموزشی، بازسازی و انکشافی نیز ادامه دهد.

  از سوی دیگر، جولی بیشاپ، وزیر خارجه استرالیا در این دیدار گفت، امریکا نباید در مورد خروج نیرو‌هایش از افغانستان عجله کند زیرا احتمال مبدل شدن این کشور به لانه‌های امن هراس‌افگنان وجود دارد.

  بیشاپ افزود، تا دو سال آینده تمام چالش‌ها و نگرانی‌ها بررسی شده و سپس تصمیم گیری شود.

  وزیر خارجه استرالیا گفت: «به باور جمهور خواهان کانگرس امریکا، افغانستان می‌تواند به متحد بزرگ در منطقه مبدل شود و در نبرد با هراس‌افگنان نیز پیروزی‌های چشم گیر خواهد داشت.»

  جولی بیشاپ در سخنانش به فعالیت‌های گروه داعش در امتداد خط مرزی افغانستان و پاکستان اشاره نموده گفت: «دقیقاً در زمانی که افغانستان در حال پیروزی است، شماری از گروه‌های تُندرو در میان طالبان آسیب پذیر شروع به فعالیت کرده و توسط گروه داعش جذب می‌شوند.»

  بیشاپ ادامه داد: «این سال (۲۰۱۵) برای افغانستان سال (ساخت یا شکست) است، حکومت جدید افغانستان تشکیل شد و نیروهای امنیتی نیز مسئولیت کامل امنیتی را به دوش گرفتند.»

  جولی بیشاپ، وزیر خارجه استرالیا دیروز دوشنبه وارد کابل شد و با رهبران افغانستان در بخش‌های مختلف گفتگو کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران