فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • طالبان: مذاکرات صلح در چین صورت نگرفته است

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  گروه طالبان افغانستان مذاکرات صلح میان این گروه و دولت افغانستان را در کشور چین کاملاً رد کرده گفت، هیچ هیئتی از جانب طالبان به چین سفر نکرده است.

  بر اساس گزارش رسانه‌های افغانستان به نقل از خبرنامه‌ای گروه طالبان، هیچ هیئتی این گروه برای پیشبرد مذاکرات صلح با دولت کابل به چین نرفته است.

  در این خبرنامه‌ آمده است: «آنچه در مورد میانجیگری کشور چین در مورد گفتگوهای صلح طالبان با دولت افغانستان گفته می‌شود، باید گفت که امارت اسلامی به موضع قبلی خود پابند است و هیئت ما (طالبان) به هیچ کشوری سفر نکرده است.»

  بر اساس خبرنامه‌ای مذکور، گروه طالبان با کشورهای منطقه و جهان به خصوص کشورهای همسایه از گذشته ارتباط داشته و هر از گاهی در این کشور‌ها رفت و آمد دارد که چین نیز از جمله یکی از این کشور‌ها می‌باشد.

  این در حالی‌است که اخیراً گزارش‌های انتشار یافت مبنی بر اینکه دولت افغانستان با می‌انجیگری چین روند مذاکرات صلح را با طالبان آغاز کرده است و هیئتی از گروه طالبان برای پیشبرد مذاکرات صلح به چین سفر کرده است.

  از سوی دیگر، منابع خبری پاکستان نیز گزارش دادند که طالبان تلاش دارند تا دفتر سیاسی خود را در امارات متحده عربی باز کند. اما طالبان تاکنون در این زمینه چیزی نگفته‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران