.
.
.

رئیس جمهوری افغانستان برای تسلیت به سعودی وارد ریاض شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان بعد ازظهر روز شنبه ۲۴ جنوری ۲۰۱۵ برای غم‌شریکی بخاطر در گذشت ملک عبدالله پادشاه سعودی وارد ریاض شد.

به گزارش العربیه، کاخ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای نوشت: «محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز (شنبه) در راس یک هیات عالی رتبه دولتی به منظور غمشریکی و ابراز تسلیت بخاطر درگذشت خادم الحرمین الشریفین ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی، عازم آن کشور گردید.»

دیوان پادشاهی سعودی دیروز جمعه در بیانیه‌ای، در گذشت «پادشاه انسانیت» خادم حرمین شریفین پادشاه سعودی را بامداد جمعه ۲۳ ژانویه اعلام کرد. ملک عبد الله آگوست سال ۲۰۰۵، به پادشاهی سعودی رسید. او اواخر دسامبر گذشته در اثر بیماری، به شهرک پزشکی عبد العزیز در ریاض منتقل شد.

از زمان بیعت ملک عبد الله، پادشاهی سعودی شاهد بسیاری از دستاوردهای بزر در عرضه توسعه در تمام مساحت گسترده‌اش در بخش‌های مختلف اقتصادی، آموزشی، پزشکی، اجتماعی، حمل و نقل، برق، آب و کشاورزی بود.

این دستاورد‌ها عمدتا فراگیر بود و در مسیر بنای سعودی و توسعه‌اش صورت گرفت تا این کشور را در نقشه کشورهای پیشرفته قرار دهد. طی این مدت، دستاور‌ها از اهداف توسعه‌ای اعلام شده در بیانیه هزاره سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۰ فرا‌تر رفت. همچنین بسیاری از دستاورد‌ها پیش از موعد پیشنهادی، در مسیر تکمیل قرار دارد.