.
.
.

حیدری از فهرست نامزدان کابینه جدید افغانستان حذف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد یعقوب حیدری، نامزد وزارتخانه زراعت (کشاورزی) افغانستان از فهرست نامزدان کابینه جدید این کشور حذف شده است.

شماری از منابع خبری افغانستان روز دوشنبه ۱۹ جنوری ۲۰۱۵ گزارش دادند، اسم آقای حیدری به دلیل اتهاماتی که از سوی پلیس بین الملل (اینترپل) بر وی وارد شده، حذف شده است.

احمد ضیا مسعود، نمایندۀ ویژۀ رییس جمهور افغانستان در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب، گفته است، از هویت نامزدان آگاهی ندارند و در صورت درست بودن این موضوع، در آن تجدید نظر خواهد شد.

اما شماری از منابع خبری افغانستان نوشته‌اند، قرار است به زودی به جای یعقوب حیدری شخص دیگری به عنوان نامزد وزیر زراعت و مالداری معرفی شود.

پلیس بین الملل (اینترپل) به تازگی اعلام کرد، محمد یعقوب حیدری، نامزد وزارتخانه زراعت و مالداری حکومت جدید افغانستان در لیست افراد تحت پیگرد قرار دارد.

در سایت پلیس بین الملل نوشته شده‌است، وزیر پیشنهادی حکومت وحدت ملی افغانستان برای وزارتخانه زراعت و مالداری، به اتهام فرار از پرداخت مالیات و کلاهبرداری تحت پیگرد پلیس بین الملل قرار دارد و براساس در خواست مقامات قضایی کشور استوانیا (استونی)، باید آقای حیدری محاکمه شود.

اینترپول عکس آقای حیدری و معلوماتی چون نام، نام خانوادگی، سن و ملیت او را منتشر کرده و از دیگران خواسته تا در صورت داشتن اطلاعات درباره او، پلیس را در جریان بگذارند. اما یعقوب حیدری این اتهام را کاملاً رد کرده‌است.

در سایت پلیس بین الملل نوشته شده، محمد یعقوب حیدری بتاریخ ۱۵ مه ۱۹۶۲ میلادی در شهر کابل به دنیا آمده و ۵۲ ساله است.

این درحالی‌است، قرار است نامزدان پست‌های وزارت در کابینه جدید حکومت افغانستان فردا سه شنبه برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس نمایندگان این کشور معرفی شوند.