.
.
.

حمله انتحاری در هلمند افغانستان دو کشته و ده زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاروان نیروهای امنیتی افغان بعد ازظهر روز یکشنبه ۱۸ جنوری ۲۰۱۵ در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند افغانستان آماج حمله انتحاری قرار گرفت.

به گزارش العربیه به نقل از عمر زواک، سخنگوی والی هلمند، این حمله انتحاری در دو راهی شهر لشکرگاه رخ داد که در نتیجه دو سرباز پلیس کشته و دو تن دیگر به شمول غیرنظامیان زخم برداشتند.

زواک افزود: «این رویداد زمانی به وقوع پیوست مهاجم انتحاری سوار بر مو‌تر مملو از مواد منفجره خود را به کاروان پلیس محافظت عامه کوبید».

سخنگوی والی هلمند گفت، زخمیان این رویداد به بیمارستان انتقال داده شده‌اند و وضعیت بهداشتی آن‌ها قابل نگرانی نیست. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

جلوگیری از یک حمله خونین انتحاری در وزارت کشور

یک گروه پنج‌ نفری هراس‌افگنان که قصد حملۀ مسلحانه و انتحاری را در وزارت داخله (کشور) افغانستان داشتند، دستگیر شدند.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز یکشنبه ۱۸ جنوری با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، این افراد تلاش داشتند، با استفاده از لباس نظامی، کارت‌های هویت ساخته‌گی و یک مو‌تر (خودرو) زرهی داخل وزارت امور داخله شده و حملات تروریستی انجام دهند.

در خبرنامه‌ای مذکور آمده است: «نصرالله باشندۀ کنونی پیشاور و دانشجوی دانشگاه اسلام‌آباد، عصمت الله، نگه‌دارندۀ این هراس‌افگنان، نظام‌الدین، عزیزالرحمان و نظر محمد انتحارکنندگان در صدد انجام این حمله بودند اما توسط نیروهای امنیت ملی بازداشت شدند.»

در این خبرنامه نوشته شده است، این افراد پیش از رسیدن به هدف از ناحیۀ هشتم شهر کابل با وسایل انتحاری، دو میل تفنگ‌چه، ۲۰ قبضه بم دستی و دو جوره (دست) لباس نظامی بازداشت شده‌اند.