.
.
.

اعلام همکاری طالبان وزیرستان شمالی با ارتش پاکستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرمانده محلی طالبان وزیرستان شمالی پاکستان اعلام کرده‌است، گروه طالبان وزیرستان شمالی در عملیات‌ها با ارتش پاکستان همکاری می‌کند.

شماری از منابع خبری پاکستان و افغانستان روز یکشنبه ۱۸ جنوری ۲۰۱۵ گزارش دادند، حافظ بهادرجان، فرمانده محلی طالبان وزیرستان شمالی پاکستان گفته‌است، این گروه در عملیات علیه ارتش شرکت نداشته و به همکاری خود با پاکستان ادامه می‌دهد.

حافظ بهادرجان افزوده‌است: «ما از ابتدا با پاکستان همکاری می‌کردیم و به همکاری خود با ارتش این کشور ادامه می‌دهیم.»

این فرمانده محلی طالبان وزیرستان شمالی پاکستان ادامه داده است: «طالبان وزیرستان شمالی در هیچ عملیاتی علیه ارتش شرکت نداشته‌ و مسئولیت عملیات‌های تروریستی علیه پست‌های مرزی ارتش را نپذیرفته‌اند و این موضوع فقط یک جنجال رسانه‌ای بود.»

از سوی دیگر، رهبران قبایل در وزیرستان شمالی پاکستان اعلام کردند، هر کسی به حافظ بهادر‌جان یا هر یک از فرماندهان طالبان وزیرستان شمالی آسیب برساند باید یک میلیارد روپیه جریمه نقدی پرداخت کند.

این خبر در شرایطی مطرح شده‌است که مقام‌های نظامی افغان و ناتو اعلام کرده‌اند، افراد وابسته به گروه داعش برای سربازگیری در امتداد خط مرزی افغانستان و پاکستان فعالیت دارند.

جنرال مراد علی مراد، فرمانده نیروهای زمینی ارتش ملی افغانستان به تازگی گفته است، کشورهای آسیای میانه به ویژه روسیه باید از خطر داعش نگران باشند و برای ریشه‌کن کردن این گروه با افغانستان همکاری کنند.

آقای مراد افزود، برای فعلاً فعالیت‌های داعش در ولایت‌های هلمند، زابل و کنر افغانستان دیده شده است.